Сьогодні, 9 листопада, у фортечній галереї “Бастіон” розгорнуто  виставку каліграфії “Наша кирилиця” підготовлену студентами Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника. Виставка присвячена Дню української писемності та мови, – пишуть Версії.

Організаторами виступили: кафедра дизайну і теорії мистецтва. На виставці представлені курсові роботи студентів 1-го, 2-го, 3-го курсів кафедри спеціалізації “Графічний дизайн” з дисципліни “Шрифт”.

Керівник проекту, доцент кафедри, кандидат мистецтвознавства Надія Бабій зазначає, що виставці передувала кропітка робота з дослідження старих почерків, виставкової діяльності різних рівнів, в тому числі й міжнародних.

“Ми вивчаємо кирилицю, тому що це почерк, який відомий ще з часів Київської Русі. Зараз ведеться полеміка про те, чи була кирилиця до Кирила та Мефодія. Власне, історичні факти вже запевняють нас у тому, що так – була, тому сама назва “кирилиця” є штучною. Насправді Кирило та Мефодій цю азбуку й цей почерк почерпнули у Херсонесі у русинів. Тобто цей почерк вже існував ще до Кирила та Мефодія. Ми ж сьогодні хочемо показати, що традиція кириличної писемності є цілком модерна. Представлені на виставці роботи ми сприймаємо як станкові композиції й розуміємо, що первісне їхнє призначення – бути красивими, бути глибоконаціональними”, – говорить Надія Бабій.

Головна мета імпрези – популяризація кириличної каліграфії та шрифтового дизайну.