Саме так віднедавна відбуваються державні іспити для випускників Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу. Як оцінюють рівень знань майбутніх кухарів та офіціантів – знають наші кореспонденти. Про це пишуть Версії з посиланням на Подробності.

Навчальна аудиторія коледжу для практичних завдань нагадує справжню кухню популярного ресторану. Повсюди над своїми стравами чаклують майбутні кухарі. Антон вирішив приготувати свинячі реберця з овочевим соте. Страва хоч і проста – каже хлопець, та він знає секрет, як зробити з неї справжній кулінарний шедевр.

“Тут є секрет один – м’ясо – незвичайне, воно замариноване в імбирі, імбир дає свій такий солод. Воно розм’якшує м’ясо. Сама структура його міняється. Думаю, сподобається”, – розповідає Антон Бургер, студент Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу.

А ось Іван рецепт своєї страви придумав сам, і назву для неї обрав незвичну – телятина імператорська.

“Це грильована телятина на верху ставиться апельсин, з кисло-солодким соусом і фруктами фламбе. Це моя авторська страва. Я її придумав і хочу попробувати якраз на екзамені”, – говорить Іван Кіцелюк, студент Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу.

У сусідній кімнаті свою роботу розпочинає імпровізований ресторан. Гості сьогодні – у ролі експертів. Оцінюватимуть не лише страви кухарів, але й роботу офіціантів. Своє перше замовлення приймає Юрій.

“Тільки зробили замовлення – оперативно було подано, а на рахунок кількості балів – я вважаю, що цей учень заслуговує на досить високий рівень оцінювання”, – коментує Тарас Басюга, експерт.

“Гарно прийняти замовлення – так, щоб людина пішла із закладу з гарними враженнями. І хотіла ще повернутися”, – говорить Юрій Назарук, майбутній офіціант, студент Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу.

Роман Король – директор з маркетингу одного із відомих готельних комплексів міста – зізнається – не тільки смачно попоїв, але й пригледів для свого закладу кілька нових кадрів.

“Сьогодні я прийшов на цей екзамен навіть оцінити рівень тих фахівців які здають державні екзамени щоб найкращі із них запросити до себе на роботу. Тобто моя ціль не прости пройти і продегустувати – вона більш професійна”, – зізнається Роман Король, директор з маркетингу ресторану.

Запрошувати на іспити потенційних роботодавців – це не власна вигадка – каже керівництво коледжу. Цей метод оцінювання вони запозичили в Європі.

“Я давно говорила – пройде час – незалежне зараз в школі і буде в нас незалежне оцінювання . І це правильно. Бо викладач з учнем два роки, три роки – працює і на оцінку випуску може так подивитися”, – переконана Віра Кузнєцова, директор Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу та туризму.

Цього року в коледжі близько півтисячі випускників. І майже всі – вже знайшли роботу.