zl'otka

Кажуть, що усе це не просто так. Ніби під асфальтом покладені бетонні плити, які можуть витримати значне навантаження, а сама дорога насправді – резервна злітно-посадкова смуга. Якщо на основному аеродромі трапиться диверсія або якийсь інший катаклізм, то Тисменицька траса зможе прийняти літак, навіть транс­портний. У підтвердження цієї версії часто наводять факт, що міська телевежа стоїть прямо по курсу, коли їдеш до Франківська. Мовляв, її сигнальні вогні слугують орієнтиром літакам, які тут сідатимуть уночі,.

Військові льотчики підтвердили, що, дійсно, за часів СРСР робили подібні злітно-посадкові смуги, які називались АУД – «аэродромный участок дороги». Вони мали спеціальні «кишені» для спецтехніки й різноманітні руліжні доріжки. В Україні таких АУД є кілька, найближча ділянка – на Київській трасі, в районі Бродів. У 1999-му там для проби навіть злітали й сідали кілька винищувачів.

Що ж до Тисменицької траси, то пілоти дивляться на неї скептично – це не АУД. Шосе у кількох місцях перетинають лінії електропередач, а стан асфальтового покриття бачив і кращі часи. Хоча при аварійній посадці це далеко не найгірший варіант.