Вчора, 23 листопада в Краєзнавчому музеї Івано-Франківська (міська ратуша) відкрилась ювілейна виставка художника Ореста Заборського. Цьогоріч йому виповнилось 70. Виставка ретроспективна – на ній представлені роботи від 60-х років до нашого часу.

Ім’я Ореста Заборського знайоме багатьом в Івано-Франківську – багаторічна викладацька праця залишила слід серед різних верств населення та поколінь. Насправді, небагато хто з його учнів займаються малюванням й дотепер, але уроки рисунку, живопису, композиції не минули даремно ні для кого. Серед учнів Ореста Заборського практично вся складова візуальної частини Станіславського феномену. Голова обласної НСХУ Микола Якимечко, теж є його учнем. На відкритті виставки голова НСХУ подякував Оресту Заборському й низько вклонився майстру.

Завдяки Незалежному Центру сучасного мистецтва та його керівнику Анатолію Звіжинському це (останні два роки) вже третя персональна виставка видатного франківця. Загалом їх було чотири. Перша персональна виставка Ореста Заборського відбулася в далекому 1986 році в приміщенні того ж краєзнавчого музею.