Як стверджують вчені, новонароджена Земля “з’їла” кілька зародків планет після її зіткнення з Тейєю, прародителькою Місяця. Сліди цих космічних тіл геологи знайшли в найдавніших породах планети в Гренландії, пишуть Версії з посиланням на znaj.

Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature Geoscience.

“Ми побудували комп’ютерні моделі того, як новонароджена Земля стикалася з іншими небесними тілами, і як їх метали і силікати перемішувалися з матерією нашої планети в той час, який ми називаємо “епохою пізньої аккреції”. Ці розрахунки показують, що надра Землі, що містять в собі набагато більше подібної матерії, ніж вважали наші колеги. Це сильно змінює історію її еволюції”, – заявив Симон Мархи (Simone Marchi) з Південно-західного дослідницького інституту в Боудера (США).

Вчені вважають, що Земля зіткнулася з безліччю зародків планет, вагома частина матерії яких сьогодні ховається в надрах нашої планети. Вони прийшли до такого висновку, створивши комп’ютерну модель новонародженої Сонячної системи, яку населяли не тільки Земля і Місяць, але і безліч планетизималей, “мертвих” зародків планет, які періодично стикалися з нашою планетою та іншими небесними тілами.

До сьогодні науковці вважали, що Земля мала пережити десятки або навіть сотні подібних зіткнень. Велика частина матерії таких зародків планет повинна була випаруватися в космос або бути викинута туди під час зіткнення з Землею, в результаті чого лише 0,5% її маси сьогодні припадає на матерію “чужих” світів.

Розрахунки команди Мархи показали, що це не так. Якщо хоча б невелика частина цих планетизималей була досить великою, більше 1500 кілометрів у поперечнику, то тоді надра Землі, складаються приблизно на 2,5-3% з гірських порід, що сформувалися в надрах інших планет.

За словами геологів, сила цих зіткнень була недостатньо високою для того, щоб кора і мантія Землі повністю розплавилися і перемішалися з “інопланетними” породами, але її вистачало для того, щоб уламки колишнього зародка планети проникли на велику глибину.

Це означає, що в надрах планети повинні зустрічатися області з аномальними частками ізотопів різних металів, таких як вольфрам і гафній, а також незвичайними силікатними гірськими породами, аналоги яких більше ніде не існують на нашій планеті. Як вважають Мархи і його колеги, їх поклади зустрічаються на території Гренландії, в так званому зеленокам’яному поясі.

Вчені вважають, що вивчення цих покладів допоможе нам зрозуміти, як багато інших планет “з’їла” Земля і як вона виглядала в перші миті свого життя.