news-image: Боєць "Айдару" Андрій Стандіо: Кожен має пересилити свій панічний страх

 Серед тих бійців, які зараз на передовій, є й чимало прикарпатців. Один іх них під час відпуски провів прес-конференцію для ЗМІ.

Як розповів боєць добровольчого батальйону «Айдар» Андрій Стандіо, в батальйон він потрапив у липні і воював до листопада у місті Щастя Луганської області. До війни йому доводилося працювати у сільськогосподарській та комунальній сферах у рідному місті Долині.

За словами бійця, батальйон хоч і добровольчий, проте виконує різноманітні функції на передовій і кожному з бійців доводилося перебувати у найскладніших боях, передає кореспондент «Бліц-Інфо».

«В нас немає такої думки, що нас відправляють на героїчну смерть. Звісно спочатку був панічний  страх, але це війна. Ми проходимо цей етап і стаємо більш стійкими до випробувань», – зазначив Стандіо.

За словами Андрія, айдарівці настільки зорганізували свою роботу, що завжди вчасно одіті, обуті, забезпечені медикаментами та всім необхідним.

Також він зауважив, що бійці самі собі намагаються давати раду й на полі бою. А саме, у випадках поранення побратимів.

«Ми слухаємо медиків, але розраховуємо на себе. Нас навчаються як надати медичну допомогу самостійно, щоб кожен боєць вижив. І я знаю, що якщо поранять побратима, то я повинен йому допомогти. Адже, нерідко багато чого залежить від первинної допомоги. Сьогодні доля секунди вирішує життя людини», – підкреслив айдарівець.

Боєць АТО вважає, що зараз стоїть питання “чи українці зможуть відстояти своє право мати незалежну державу, де людина понад усе й закон один для всіх, чи Україну знову накриє хвиля популізму та корупції”

“Ми знаємо, що це історичний момент. Тепер треба не втрачати, а навпаки здобувати, щоб в майбутньому було краще. Коли заяву про мир робить перша посадова особи країни, то є надія, що він буде виконуватися. Ми живемо такою надією”, – додав Андрій Стандіо.

Сьогодні Андрій після двотижневої відпустки знову відправляється в АТО. Адже необхідно захищати свою країну, бо за словами воїна так зване “перемир’я”- це неефективний інструмент, який себе не виправдовує.

Поїде боєць не з порожніми руками, а повезе своїм побратимам 5 комплектів теплого одягу, який передала Івано-Франківська єпархія УГКЦ.