В повітрі ж все вирішують лічені секунди, а подекуди й долі секунд. Льотчик має миттєво приймати рішення й доведеними до автоматизму діями приводити свій літак до бажаної переваги в повітрі. Командно-штабне навчання, яке відбулося в бригаді тактичної авіації, що на Прикарпатті, в черговий раз підтвердило професійний рівень пілотів наших винищувачів.

За легендою навчань два Су-24, а у ролі умовного ворога виступили бомбардувальники Старокостянтинівської бригади тактичної авіації, здійснювали нанесення авіаудару з метою знищення злітно-посадкової смуги військового аеродрому в Івано-Франківську.

 

На протидію умовному агресору в повітря було піднято черговий екіпаж винищувача МіГ-29. Ще один МіГ-29 перехоплював літак Л-39, що був застосований в якості легкого штурмовика противника. З моменту виявлення повітряних цілей, до потрапляння їх на індикатори літаків-перехоплювачів пройшли лічені хвилини, а від того – умовна поразка першого, а згодом і інших “ворожих” бортів зайняла декілька секунд. Після успішного перехоплення та умовного знищення “агресора” ще хвилини зайняло повернення на свій аеродром.

Довше для льотчиків, що впоралися з завданням, тривав “розбір польотів”, на якому ще раз досконало було розібрано кожну долю секунди повітряного протистояння.