В одній зі шкіл Івано-Франківська знайшли людські останки (ВІДЕО)

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

Уже понад пів століття у навчальному закладі навчаються місцеві діти. Експерти кажуть, що перед тим, як ця будівля стала школою, у ній була в’язниця НКВС, де утримували та катували політв’язнів.

Додамо, будівля 5-ї школи завше цікавила істориків. Адже до початку 90-их у тутешніх підвалах знаходили численні написи на стінах, зроблені  політв’язнями.

Окрім знайдених у приміщенні школи останків людських тіл, дослідники відшукали майже сотню металевих військових шевронів початку 40-х років.

«Були випадки, що «енкаведисти» могли здійснювати людські поховання навіть всередині приміщення, і, можливо, під тою підлогою на більшій глибині знаходяться решта останків людей.  Але це є припущення, щоб переконатися – треба продовжувати роботи», – пояснює член правління ГО «Меморіал» Василь Тимків.

Втім, директор школи забороняє продовжувати розкопки. Мовляв, археологи можуть
зруйнувати фундамент закладу.

Додамо, що директор школи Ярослав Олексин раніше сам давав дозвіл на початок археологічних робіт.

Однак і активісти, і історики виступають за продовження розкопок. Бо переконані: навчання на кістках нічого доброго школярам не віщує. Відтак, щоб продовжувати роботи надалі без перешкод, вони пропонують меморіалізувати споруду школи.