radiatsija

Як інформують в обласному ДСНС, обстеженням зазначеного предмету із залученням фахівців ДСНС в області, Івано-Франківської лабораторії Центру Держсанепідемслужби України, Західної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки при першому замірі радіаційний фон безпосередньо на корпусі становить 14 мкЗв/год, що в 100 раз перевищує норму; при повторному замірі радіаційний фонд становив 30 мкЗв/год, що 300 разів перевищує норму; на відстані 1 м від предмету радіаційний фон становив 1 мкЗв/год – перевищення норми в 4 рази та на відстані 1,5-2 м радіаційний фон в межах норми. Зазначене джерело іонізуючого випромінювання на обліку в межах області не перебуває.

Проведеним виїзним засіданням міської комісії з питань ТЕБ та НС вирішено:

– відповідно до постанови КМУ від 02.06.2003 р. № 813 ” Про затвердження Порядку взаємодії органів виконавчої влади та юридичних осіб, які провадять діяльність у сфері використання ядерної енергії, в разі виявлення радіоактивних матеріалів у незаконному обігу ” Центру Держсанепідемслужби України в області, Західній державній інспекції з ядерної та радіаційної безпеки надати виконавчому комітету міської ради висновки та пропозиції за результатами радіологічного обстеження, на підставі чого виконавчий комітет МР вирішить питання щодо вивезення зазначеного джерела іонізуючого випромінювання до підприємства УДО ” Радон”.

До вивезення джерела іонізуючого випромінювання його охорону забезпечує міський відділ УМВС в області. Загрози місцевому населенню немає, відстань до найближчого житлового будинку становить 50-60 м.