c_680_500_16777215_00_images_2017_LUSTOPAD_1511_6_404.jpg

Протягом листопада місяця Мережа партнерських університетів МРГ проводить більше 30 таких заходів по всій Україні, щоб підвищити обізнаність про Цілі сталого розвитку ООН серед студентів та викладачів.

6601.jpg

Зі вступним словом перед учасниками тренінгу виступив начальник науково-дослідної частини університету Олег Білоус. Координатор Івано-Франківського обласного підрозділу впровадження Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3» Леся Попелюх розповіла про результати реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Івано-Франківській області та представила відеофільм «Використання альтернативних джерел енергії громадами Івано-Франківської області в рамках Проекту МРГ».

 

Із презентацією про 17 Цілей сталого розвитку ООН та важливість викладання сталого місцевого розвитку у вищих навчальних закладах України виступив Координатор Ресурсного центру ПРООН в Прикарпатському національному університеті, доцент кафедри теоретичної і прикладної економіки  Володимир Стефінін. Студент економічного факультету Тарас Малишівський представив своє дослідження «Економіка VS Сталий розвиток: Чи є у планети шанс на «зелене» майбутнє?».

gallery1 gallery1 gallery1

Під час роботи у групах учасники визначали пріоритетні Цілі сталого розвитку для нашого регіону, щоб далі поширювати знання про 17 Цілей сталого розвитку ООН та підтримувати їхнє впровадження.

7701.jpg

14 листопада учасники тренінгу відвідали ОСББ та інноваційні проекти у місті Коломиї, а також побували в селі Спас Коломийського району, де за підтримки місцевої влади та проекту МРГ реалізовано ряд інноваційних проектів. Зокрема, в Коломийській міській раді учасники тренінгу зустрілися з першим заступником міського голови Сергієм Коцюром, керівниками відділів і управлінь виконавчого комітету Коломийської міської ради і Коломийської РДА, які розповіли про результатами впровадження проектів у співпраці з МРГ. Учасники тренінгу мали нагоду ознайомитися знайомлення з впровадженим проектом «smart city» – «Безпечне та комфортне місто: встановлення системи відеоспостереження в громадських місцях міста».

403.jpg

Вже 10 років проект МРГ підтримує сталий місцевий розвиток по всій Україні. Студенти та викладачі університету вивчали кращі практики сталого розвитку на прикладі досвіду спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). Під час тренінгу представники проекту поділилися власним досвідом створення таких умов, за яких місцеві жителі стають активними громадянами, говорили про те, як МРГ вчить громадян та представників влади спільно вирішувати проблеми.

 

Усі учасники тренінгів отримали відповідні сертифікати.

402.jpg