31

Згідно Консорціуму про співпрацю між навчальними закладами група студентів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки з 17 по 21 жовтня 2016 року перебували в Державній Вищій Професійній школі в Хелмі (Республіка Польща). До проекту було залучено 50 учасників з України та Польщі, пишуть Версії з посиланням на прес-службу ПНУ.

32

Мета проекту – спільне вивчення історії, традицій і культури України та Польщі, організація інтеграційних зустрічей, розваг, мовних анімаційних програм, екскурсій, тренінгів, змагань, розвиток ініціативи та створення моделі подальшої українсько-польської співпраці молоді. У процесі спільних пошуків підготовлено електронну публікацію про культуру, історію та традиції України та Польщі.

33

Упродовж всього часу студенти трьох вузів презентували навчальні заклади, репрезентували культуру свого народу шляхом розповідей, ілюстрацій та демонстрацій фольклорних та етнографічних надбань, ігор та майстер-класів, тощо. Також польські колеги запропонували цікаві екскурсії для пізнання історичних та культурних пам’яток: найбільш захоплюючими були подорожі підземеллями Хелма, мільтимедійні покази історії Замосця, ознайомлення з архітектурними спорудами краю та його традиціями.

44

Атмосфера, що панувала упродовж усього часу перебування студентів у Польщі, слугувала створенню позитивних вражень, емоційного піднесення, дружньої співпраці між представниками обох країн.

101

Підсумував результати проекту ректор PWSZ w Chelmi Dr inz. Arkadiusz Tofil. Всі учасники отримали сертифікати про участь у польсько-українському проекті. Координатори проекту від Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – доктор педагогічних наук, завідувач кафедри педагогіки початкової освіти Олена Будник та кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Матвеєва.

102

Важливо, що реалізація проекту уможливила виявлення талановитих молодих людей, примноження світогляду кожного учасника новими знаннями щодо унікального етносу дружніх народів у формуванні європейських цінностей та ідеалів.