17 червня, 18:00, в Палаці Потоцьких (вул. Шпитальна 5), рамках фестивалю Porto Franko – перша музично-поетична презентація першого в Україні повного ліцензійного зібрання текстів легендарного Джима Моррісона  – книжки «Американська молитва» від івано-франківського видавництва «П’яний корабель», пишуть Версії.

Джим Моррісон волів вважати себе перш за все поетом, але знаний здебільшого як музикант. На презентації покажуть обидва його виміри. Читання поезії плавно перетікатиме в кавери на пісні The Doors, які гратимуть – Оркестр Радості та Щастя Familia Perkalaba, що вже багато років є музичною візитною карточкою міста, та супергрупа The Lizard Kings, до складу якої входять музиканти відомих івано-франківських груп (Анaтолiй Бледних, Станiслав Боднарук, Андрiй Михайлов, Олексiй Ярош). А в самому Палаці експонуватимуться графічні роботи Кіріла Кіріллова, що ілюструють книжку.

“Джим Моррісон — поет-візіонер і містик. Одержимий, сп’янілий поезією, музикою, театром і кіно проповідник древніх міфів, заклинань і прихованої від людського ока сторони реальності. Поет, що марить. Поет, що боїться. Поет, що страждає від перенасичення і виснаження. Поет, що розкладає світ на безліч дрібних деталей і конструює з них свою власну дійсність. Поезія Моррісона, маючи за собою потужне інтелектуальне тло, наївна й безпосередня, як дитина, незабруднена розумом, як свідомість первісної людини, що керується винятково інстинктами, розхристана, дика і навіжена, вдумлива й холоднокровно-спокійна, свіжа і задушлива. Це справжня поезія. Та, що нічого не стверджує. Та, що просто вказує на можливості. Відчиняє всі двері. В цей вечір у дворі Палацу Потоцьких ви можете увійти в ті з них, які вам сподобаються. А музика вестиме вас і не дозволить заблукати”, – зазначають організатори дійства.

Читайте також:

Сім причин відвідати у Франківську фестиваль Porto Franko

У Франківську на фестивалі “Porto Franko” відбудеться виступ гурту “Familia Perkalaba” (відео)

Бумбокс, Kozak System та Брати Гадюкіни запалять Франківськ на Porto Franko

Гендиректор фестивалю “Porto Franko” розповів, чим дивуватимуть франківців та гостей міста цього року (відео)

Франківський фестиваль “PORTO FRANKO” дивуватиме унікальними кінострічками (відео)

Відкрий для себе порт Франківськ: з’явився офіційний промо-ролик фестивалю “Porto Franko” (відео)