dyt_majdanchyk

За словами координатора Проекту «Мами Прикарпаття» Мар’яни Вершиніної, така ідея виникла досить давно. Для її втілення «Мами Прикарпаття» насамперед організували “непрофесійне дослідження”, і за власними спостереженнями зійшлись на думці, що у центральній частині міста не вистачає ігрових майданчиків для дітей.

«Сквер Міцкевича вибрали насамперед тому що там постійно відпочивають багато сімей чи просто матерів з дітками. Тож ця зона потребує дитячого майданчика. Крім того, недостатня їх кількість в центрі міста наводить на думку, що дитмайданчик там має бути», –  вважає пані Вершиніна.

Щодо дитячого майданчика, який знаходиться на Валах, то він, на думку “Мам Прикарпаття” вже не гожий, бо потребує капітального ремонту. До того ж, як зазначає пані Мар’яна, після дощів там постійне болото.

Тож саме тому мами оголосили конкурс на новий пізнавально-ігровий майданчик в центральній частині Івано-Франківська. Наразі за місяць надійшло три проекти.

«Мені пишуть і дзвонять молоді архітектори та дизайнери, які роблять це на добровільних волонтерських засадах, щоб ми продовжили конкурс на 2 тижні. Адже більшість молодих спеціалістів готувалися до випускних та писали дипломні, тому в них не було часу  долучитися до конкурсу. Тож я зараз в роздумах, буду разом обговорювати з в.о Департаменту містобудування та архітектури Івано-Франківська Володимиром Гайдаром наскільки доцільним є продовження конкурсу», – зазначає координатор проекту.

Як зауважила в розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» Мар’яна Вершиніна, кошти на дитячий майданчик вже зголосилися виділити кілька франківських бізнесменів. Крім того, деякі забудівники погодились допомагати будівельними матеріалами. Та й самі матері готові вкласти кошти для створення найкращого дитячого майданчика у сквері Міцкевича.

Варто зауважити, що місце розташування ще не узгоджене з міською владою. Та мами сподіваються, що чиновники не будуть перешкоджати встановленню дитячого майданчика.  Адже, як наголошує Вершиніна, вони співпрацюють з Департаментом містобудування та архітектури, тому створять проект, який по стилю буде вписуватися в архітектурне середовище.

«Ми ще плануємо заставити місцеву владу, щоб вони також зі своєї сторони долучилися коштами. Будемо звертатися до депутатів аби вони підготували відповідний проект-рішення, щоб місто зі своєї сторони допомогло фінансово. Адже дитячих майданчиків в нас в місті мало, а пивних і розважальних – достатньо. То я думаю, що частина цих коштів, які будуть зібрані з них, має бути спрямована на встановлення дитячого майданчика», – наголошує Мар’яна Вершиніна.

Тож після оголошення про закриття конкурсу буде офіційно оголошена дата, де всі архітектори, які пропонували свій проект представлять його на публіці. На офіційному їх представлені будуть присутні архітектори, дизайнери, матері, члени організації «Мами Прикарпаття» та мешканці міста, які захочуть брати в цьому участь. А після конкурсного відбору всі проекти виставлять в соцмережі на обговорення та голосування.