У Верховині люди дочекались, що в самісінькому центрі постелили асфальт. Тепер і машиною без гуркоту можна проїхати і тротуаром пройтись без наслідків.

«Приємно, що вже можна нарешті погуляти нормально по новому тротуарі і по дорозі», – розповіла місцева мешканка пані Руслана.

Центр Верховини – це ділянка траси дороги Р-24, ремонт якої розпочали завдяки зусиллям народного депутата України Юрія Солов’я. Він просто переконав Уряд, що Гуцульщина має бути відкритою та доступною. Адже тут і гори гарні, і повітря чисте, і справжню бринзу варять. Але побачити це все через розбиті дороги турист не міг. Місцевим навіть важко згадати, коли у Верховину заїздила дорожня техніка, – пишуть Версії з посиланням на Третя Студія.

«Щоб стелили асфальтоукладчиком, це ще тоді я працював у Дорожньому, стелили асфальт в Ільцях років не менше 15 тому. А у Верховині, я навіть не знаю, не можу сказати», – повідомив мешканець Верховини, пан Микола.

То було 35 років тому, як Верховину асфальтували, пригадує Михайло. Технологію ремонту не пам’ятає, але каже, що дорога була добра. Потім про неї чи забули, чи коштів не ставало. Але основа з основ гуцульського життя перетворилась на катакомби.

«Дорога – це є артерія життя всіх нас: гір, Карпат тим більше. І туристів, і людей приїжджих, і самим нам потрібно якось жити», – аргументує пан Михайло.

Укладати асфальт у Верховині почали влітку. Стараннями Юрія Солов’я Уряд виділив майже два мільйони гривень. І щойно ремонт завершився, верховинці на свій лад запрошують туристів.

Нагадаємо, у 2015-16 рр. Юрій Соловей добився виділення 90 мільйонів гривень для поточного ремонту у нижньому шарі дороги Р-24. За ці кошти відремонтували Кривопільський перевал та ділянки від Косова до Стопчатова і від Косова до Верховини. Таким чином на Гуцульщині вперше за 25 років відновлено «Золоту підкову Карпат». А ще завершився ремонт снятинської ділянки дороги Івано-Франківськ-Чернівці.