Як зазначає оглядач видання Джексон Діл, Пономарьов виключно розумно критикує вторгнення Путіна в Україну з проросійської точки зору.

“Він каже, що Україна і Росія нерозривно пов’язані культурою та історією, але Путін, почавши військові дії, штовхнув Україну в обійми НАТО і гарантував, що українці будуть проти будь-якого союзу з Москвою”, – переказує автор слова політика.

На думку журналіста, про поточний стан Росії багато що говорить той факт, що через свої думки Пономарьов “очорняється в державних ЗМІ і на банері в центрі Москви як “націонал-зрадник”. Пономарьов – один з останніх голосів опозиції в Москві, а також живий приклад драматичного розвороту Росії.

Пономарьов був одним з головних патронів фонду “Сколково”, покликаного залучати підприємців та капітали.

“Тепер ця ініціатива вкрай неспівзвучна з режимом, який позиціонує себе як противагу Заходу і його цінностям”, – пише автор. Пономарьов перетворився з члена “опозиції, лояльної Кремлю” в фактичного дисидента.

Депутат, як і багато хто, не передбачав ривка Путіна до правого націоналізму. “Тепер він каже, що режим став “бонапартистским”, залежним від закордонного авантюризму і популістського потурання росіянам, які користуються соцпідтримкою держави”, – зазначає журналіст.

Пономарьов як і раніше вважає, що Путін приречений. Але, на думку депутата, поштовхом до краху стане не щось всередині Росії, а якась подія за кордоном, можливо, в Україні. Як вважає депутат, в Україні Путін потрапив у капкан.

“Якщо він відступить і спробує послабити напруженість, націоналісти вважатимуть його зрадником, заявлять, що він слабкий і занадто залежний від Заходу. Але, якщо Путін продовжить спонсорувати збройних сепаратистів, втеча капіталів з його власної країни продовжиться”, – йдеться в статті.

“Путін не може собі дозволити зазнати поразки в Україні. Режим цього не переживе”, – заявляє Пономарьов. Автор зауважує: значить, боротьба за Україну набагато небезпечніше, ніж усвідомлює більшість людей на Заході.

Раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Росія хоче запобігти демократизації України, яку в Москві вважаютьзагрозою для існування нинішньої системи влади РФ.