Творча робота архітектора Йосифа Косовича, спільно з архітектором Олександром Линдою, тривала два роки. Про це пишуть Версії з посиланням на Івано-Франківське обласне телебачення.

У церемонії відкриття меморіалу взяли участь голова райради Іван Угрин, голова Снятинської РДА Богдан Свіщовський, народний депутат України Юрій Соловей, скульптор пам’ятника Йосип Косович, депутати обласної ради Роман Білик, Орися Книшук, депутат районної ради Володимир Томаш, селищний голова Іван Танюк, пише snyatynrada.gov.ua.

Чин освячення пам’ятника здійснили священики трьох конфесій: Роман Близнюк (УПЦ КП), о. Захарій Михасюта (УГКЦ) та настоятель римо-католицького костелу о. Антоній. Духівники виголосили промови на честь святої Покрови, у якої весь Український народ випрошує захисту та миру для нашої держави.

Священики та усі промовці возвеличували подвиг українського народу у всі історичні епохи, від часів Київської Русі, козаччини, Січового стрілецтва, УПА і до сьогодення, коли триває національно-визвольна боротьба за територіальну цілісність і незалежність нашої Держави. Особливі слова подяки, любові та поваги звучали в адресу героїв сьогодення – захисників України у зоні АТО.

Від імені бійців, а вони разом із ветеранами УПА були головними героями на святі, звернувся голова районної Спілки ветеранів АТО Василь Жовтяк. Він вручив відзнаки обласної ради та облдержадміністрації «За бойову звитягу»  захисникам України – Андрію Дідушку, Олександру Чуфрину та Руслану Шпаку.

Із привітальним словом виступив народний депутат України Юрій Соловей, відзначивши особливу духовну і патріотичну велич свята Покрови та Дня Захисника України.