rushnytsja

“Слідство і процесуальне керівництво готове в найближчому майбутньому скласти протокол про підозру. Тобто ті версії, які ми уже розглянули і які ми уже дослідили, ті речові докази, які ми вже дослідили і ті обставини, які ми з’ясували, дають нам чіткі підстави для того, щоб ми могли скласти протокол про підозру”, — повідомив на прес-конференції прокурор Івано-Франківської області Ігор Настасяк.

За його словами, уже завершені молекулярно-генетична, судово-хімічна, дактилоскопічна і експертиза щодо продуктів пострілу, досліджені фрагменти рушниці, фрагменти набоїв і самі набої, інформує УНН.

“Продукти пострілу є тільки на руці жінки, тобто тієї особи, у руках якої ми і знайшли рушницю. Це говорить про те, що кінцевий постріл був її. Щодо пострілу в чоловіка, він теж був проведений, на нашу думку, нею. Щодо пострілів у бік дітей, оскільки у кожного з дітей були свої вогнепальні поранення, то хто тримав дитину, а хто тримав рушницю, достеменно ще невідомо. У нас є тільки свої припущення про те, що це все-таки робила мама”, — розповів прокурор.

Він також сказав, що слідство відкинуло участь сторонніх осіб у цій події.

“Ми відкинули наявність прямих свідків і очевидців цього, тому що їх, напевно, швидше всього, не існує. Всіх свідків, які були у нашому переліку, ми допитали. Тому на даний час говорити про наявність осіб, які причетні до цієї пригоди, крім цих п’ятьох, ми не можемо”, — відмітив прокурор.

За його словами, слідство детально вивчило психологічні особливості членів сім’ї, їхні медичні картки.

Ігор Настасяк звернув увагу i на те, що до облуправління МВС приїздили родичі загиблих, щоби висловити свої претензії до слідства.

“Родичі не вірять в те, що сталося. Ніхто не вірить, як мама, яка настільки любила своїх дітей, пішла на це. Вони не повірять в це до останнього. Чи зможемо ми їх самі колись переконати? Не знаємо”, — сказав прокурор. Він також порадив родичам потерпілих найняти адвоката, який матиме доступ до матеріалів справи і зможе переконатись в тому чи іншому.

“Ми все-таки вважаємо, що жінка скоїла самогубство. Все інше – це є вбивство. Чотири смерті — це вбивство, п’ята — самогубство. А підштовхнув до цього психологічний стан, як чоловіка, так і жінки”, — підсумував обласний прокурор.

Як повідомив на прес-конференції заступник начальника слідчого управління УМВС в Івано-Франківській області Олександр Бойчук, у потерпілих були невиконані боргові зобов’язання з попередніх місць проживання. Крім того, за його словами, вони цікавились релігійною тематикою, “пов’язаною з очищенням тіл і вигнанням духів”.

Олександр Бойчук також зазначив, що виявлена на місці вбивства зброя, була привезена потерпілими з дому.

“Але незареєстрована, оскільки база МВС робилася у 90-х роках і ця категорія зброї тоді не підпадала під реєстрацію”, — пояснив він.

Олександр Бойчук сказав, що впродовж місяця будуть завершені уже всі експертизи. Після систематизації висновків проведуть комплексну експертизу на місці події щодо можливої послідовності спричинення смертей. “А також комплексну посмертну психолого-психіатричну експертизу, щоб остаточно поставити всі крапки над “і”, — зазначив Олександр Бойчук.

Як повідомлялялось раніше, cлідство розглядає версію самогубства як головну у справі про загибель родини на Прикарпатті.

16 грудня 2014 року на Івано-Франківщині виявили тіла п’яти розстріляних людей, серед них троє дітей. Вбитими виявилась сім’я із Чернівецької області.