news-image: Вбивство валютника у Франківську: Суд допитав жінку, яка є алібі Струца

Він писав у Генпрокуратуру про те, що не вбивав, що міліціонери катували його у відділку, що на його одязі з’явилась кров вбитого, а потім загадково зникла. Лише два місяці тому його, нарешті, відпустили під домашній арешт, пише Репортер.

Нині у суді допитали матір Ірини Палюги, яка є алібі Романа Струца.

До суду прийшла Галина Палюга, мама Ірини, з якою спілкувався “Репортер”. Жінка пояснила,що свідчитиме замість доньки, адже у неі маленька дитина за кордоном, вона з 2011 мешкає у Чехіі.

“Я мама головного свідка, моя донька у день вбивства була у домі Струців, — говорить свідок. — Ми цей день згадали по роздруківках за телефонними дзвінками, так порадила Жанна Струц, матір Романа. Мою доньку переслідували міліціонери, тиснули на неї, навіть коли справа вже була у суді. Погрожували їй наручниками та Інтерполом”.

Нині на засідання прийшов новий прокурор Доскоч

Зі слів жінки, 29 січня 2010 року її донька  була у Струців та бачила Романа з 17 до 22 години. А вбивство, зазначимо, сталося близько 18:00.

“Моя донька впевнена, що він був вдома у той вечір. І я знаю точно,що Роман не причетний, — каже Галина Палюга. — Донька давала свідчення у суді раніше, а недавно журналісту, від своіх слів вона не відмовляється”.

Прокурор просив,аби свідок надала суду роздруківки з телефонних розмов того дня, але суддяІннеса Болюк заперечила: “Свідок не може надавати суду письмові речові докази”.

До теми. Екс-міліціонер у суді заявив, що справжній вбивця валютника давно у Польщі.

Цікаво, що цю кримінальну справу у грудні 2012 року суд направив на додаткове розслідування. Головуючий тоді суддя Наталія Деркач посилалася на те, що слідчі дослідили справу “неправильно, неповно та поверхово”, а досудове слідство не перевірило та не спростувало алібі Струца. Як слідчі спрацювали вдруге, визначить лише суд.

Речі, вилучені під час обшуку вдома у Струца ще у 2010 році, франківські міліціонери направили у Київ ще дев’ять місяців тому – у міське бюро судово-медичних експертиз, що на вулиці Докучаєвській. Саме на цю київську експертизу сподівались рідні обвинуваченого та адвокат – досліди мали визначити, яким чином кров убитого потрапила на одяг Струца. Якби незалежні експерти довели, що кров потрапила на одяг не під час бійки з валютником – Романа Струца могли б виправдати. Адже рідні Романа переконані, що правоохоронці накапали крові вбитого на його одяг за допомогою шприца.