Вчені назвали газовану воду однією з головних загроз здоров ю

Вчені заявили, що постійне зниження цін на газовану воду й інші солодкі напої є однією з головних загроз для здоров’я всього людства, пишуть Версії з посиланням на korrespondent.

Джеффрі Дроуп з Американського товариства з вивчення раку в Атланті і його колеги спробували з’ясувати, як змінювалася ситуація з доступністю газованої води в останні три десятки років в 40 економічно розвинених державах і 42 країнах третього світу, оцінивши ціни на напої та рівень доходів у 1990 році і сьогодні. Для порівняння вчені простежили за цінами на просту бутильовану воду в цих країнах в той же період.
За даними дослідження, ціна на газовану воду у всіх країнах падала, а на воду – підвищувалася або залишалася колишньою. В результаті чиста питна вода виявилася дорожчим напоєм, ніж газована вода.

“У всіх країнах, які ми вивчили, людина сьогодні може купити на 71% більше газованої води за ту ж частку свого поточного доходу, ніж вона змогла б купити в 1990 році. У країнах, що розвиваються ситуація ще гірша – там сьогодні можна купити на 89% більше напоїв, ніж 27 років тому. Можна сказати, що вони подешевшали удвічі”, – інформував Дроуп.

Вчені вважають, що низькі ціни на газовану воду неминуче підвищать її споживання і будуть заважати боротьбі з глобальною епідемією ожиріння і діабету.