Вчені побачили процес народження планет

Про це пишуть Версії з посиланням на «Преса України».

Астрономи відкрили три зірки. Новонароджені знаходяться у сузір’ї Скорпіона, Хамелеона та Вовка. Вчені вперше побачили процес «народження» планет.

Посередині між планетами під час зіткнення створюється пустота, призначення якої ще невідомо. Відповідь на це питання планетологи планують знайти завдяки двом методам. Перший метод передбачає спостерігання за новонародженими планетами за допомогою мікрохвильових телескопів. За другим методом у ході експерименту потрібно буде дослідити зернята пилюки, що збереглися в надрах комет з часу народження Сонячної системи. Другий метод став доступним для проведення досліджень лише у кінці 2014 року.

Три астрономічні групи спостерігали за народженням зірок, що відбувалось під час їхнього зіткнення у сузір’ях Скорпіона, Хамелеона та Вовка. У цьому їм допоміг телескоп VTL, що розташований в обсерваторії Параналь у Чилі. Відкриті зірки знаходяться на відстані 400-600 світлових років від Землі.

Протопланетний диск цих зірок сформувався близько 1-1,8 млн років тому. Як показали спостереження за зірками RX J1615 в сузір’ї Скорпіона, HD 97048 в сузір’ї Хамелеона і HD 135344B в сузір’ї Вовка, протопланетні диски в цей час нагадують за своєю структурою і виглядом кільця Сатурна. Ці кільця більші за сатурновські та обертаються навколо зірки.