Вчені з Університету Чикаго заявили про те, що Сонячна система могла формуватися завдяки впливу зоряного вітру, який виходив від гігантської померлої зірки, пишуть Версії з посиланням на dt.

На думку дослідників, Сонячна система могла сформуватися із залишків зірки Волфа-Райє. Маса подібних зірок у 40-50 разів перевершує сонячну, вони набагато гарячіші за інші зірки і в них міститься велика кількість елементів. Коли така зірка починає скидати свої зовнішні оболонки, вони потрапляють в космічний простір за допомогою зоряного вітру і утворюють щільні бульбашки.

На думку дослідників, подібні бульбашки ідеально підходять для формування нових зірок, оскільки таким чином пил і газ “потрапляють у пастку” і конденсуються, утворюючи світила. Вчені припускають, що приблизно 1 – 16% всіх схожих на Сонце зірок були сформовані в подібних умовах.

Цей механізм пояснює достаток алюмінію-26 і дефіцит заліза-60. Зірка Вольфа-Райє випускала велику кількість алюмінію, який потрапляє в зерна пилу і мігрує до кордону бульбашки. Зрештою, частина оболонки останньої сколапсувала, утворивши протозірку і газопиловий диск навколо неї. Сама гігантська зірка зрештою вибухнула, утворивши наднову, або стиснулася в чорну діру.