Про це пишуть Версії з посиланням на korrespondent.

До кінця ХХІ ст. три чверті населення Землі пізнають на собі смертельно небезпечну спеку в літній період. Про це йдеться в дослідженні американських і британських учених.
Одним з наслідків глобального потепління вважаються так звані екстремальні погодні явища: періоди аномальної спеки взимку і холоду влітку, хвилі спеки, тижневі зливи, посухи та інші феномени, пов’язані з аномальною погодою.

Оцінка вчених справедлива за умови, що викиди парникових газів в атмосферу не зменшаться. В цьому випадку про смертельну спеку знатиме не з чуток близько половини населення планети. Найскладніші погодні умови будуть у тропічних районах планети.
При цьому вчені зазначають, що клімат змінюється настільки швидко, що люди навряд чи встигнуть пристосуватися до нових умов.
На цей час, згідно з оцінкою авторів, від спеки потерпає лише третина населення планети.
Висновки вчених зроблені на основі аналізу понад 1,9 тис. досліджень, присвячених збиранню з 1980 року статистики про смертність людей через спеку.
Розрахунки показали, що понад 74% населення планети до 2100 року опиняться в зонах, де кожне друге літо пануватимуть не тільки високі температури, але й високий рівень вологості (саме це заважає людському тілу охолоджуватися з випаровуванням поту).