Різні типи алкогольних напоїв по-різному впливають на настрій, свідчать  результати дослідження,  пишуть Версії з посиланням на dobryjlikar.

Скажімо, міцне спиртне може викликати злість або змусити людину почуватися сексуальною, а червоне вино чи пиво – розслабленою, кажуть дослідники. Вони опитали близько 30 тисяч людей у 21 країні. Усі респонденти пили пиво, вино та міцні напої, і багато хто відзначив, що різні типи алкоголю впливають на нього чи неї по-різному.

Дослідження на чолі з професором Марком Беллісом із Фонду громадського здоров’я Вельсу проводилося анонімно через інтернет. Респондентів шукали за оголошеннями у пресі та соцмережах.

Дослідники з’ясували, зокрема, таке:

– Червоне вино робить людей апатичнішими, ніж біле.

– Респонденти найчастіше повідомляли, що червоне вино чи пиво їх розслабляє.

– Понад 40% сказали, що після міцних напоїв почуваються сексуальними.

– Також понад половина опитаних повідомили, що міцне спиртне дало їм енергію та впевненість. Але при цьому близько третини розповіли, що після міцних напоїв відчували агресію.

– Міцні напої частіше за інші види спиртного асоціюються із агресією, неспокоєм, сльозливістю та хворобливим станом.

– Чоловіки значно частіше, ніж жінки, пов’язували агресію з усіма типами алкоголю. Особливо це стосувалося тих, хто п’є багато.

Водночас дослідження лише вказує на зв’язок між певним алкоголем і змінами настрою, але не пояснює їх причин.

Професор Белліс каже, що одним із важливих факторів, який дослідники намагалися взяти до уваги, було середовище, в якому вживають алкоголь. Отож, в опитуваних питали, пили вони вдома чи деінде. “Молодь часто п’є міцні напої десь поза домом, а вино можуть частіше вживати вдома, за їжею, -розповідає він. — Також відіграє свою роль елемент очікування. Хтось, хто хоче розслабитися, може обирати пиво чи келих вина”.

За словами пана Белліса, маркетинг може заохочувати людей обирати певний напій під певний настрій, але це може тільки обернутися проти споживача, якщо алкоголь запустить негативні емоції.

“Люди можуть чекати від алкоголю того чи іншого емоційного стану. Можуть пити, щоб почуватися більш упевненими чи розслабитися, але при цьому ризикують отримати інші – негативні реакції”, – каже він.