Вчені Единбурзького університету з’ясували, що життя на Землі виникло завдяки потокам космічного пилу, які занесли на нашу планету біологічні молекули або навіть примітивні форми життя, пишуть Версії з посиланням на znaj.

Виявляється, мікроскопічні живі організми здатні мігрувати з планети на планету, коли пилові потоки стикаються із зовнішніми шарами атмосфери. Швидкість потоків, ймовірно, становить 70 кілометрів на секунду, щоб частинки, які знаходяться на висоті 150 кілометрів над поверхнею, були вибиті за межі гравітаційного тяжіння.

Деякі види бактерій, рослин і дрібних тварин можуть виживати в умовах вакууму. Експерименти на космічному апараті “Фотон-М3” показали, що до подібних істот відносяться тихоходки – крихітні членистоногі розміром від 0,1 до 1,5 міліметра.

У своїй роботі, результати якої опубліковані в журналі Current Biology, біологи з декількох країн показали, що деякі тихоходки здатні повністю відновлювати свої життєві функції і виробляти життєздатне потомство після перебування у відкритому космосі.