Сьогодні приблизно о 10-40 до мене зателефонував мій знайомий, викладач предмету “захист вітчизни” у Свидівоцькій школі Черкаського району і повідомив, що його щойно звільнено з роботи. На моє запитання, з якої причини, він розповів наступне: Приблизно місяць тому ним проводились збори з військової підготовки.

Під час цих зборів вчитель влаштував екскурсію школярів допризовного віку до навчального центру прикордонних військ України, який знаходиться в селищі Оршанець, Черкаського району. Про цю екскурсію я вже розповідав.

Так от, спочатку керівництво школи йому пояснило причину звільнення тим, що, мовляв, мала кількість учнів. Коли начальство зрозуміло, що цей аргумент м’яко кажучи, смішний, наступну причину було названо – погано проведений військовий збір. На заперечення викладача, що навпаки, збори були проведені на гідному рівні, з гарною дисципліною. Навіть додав, що він сам не палить, слідкував, щоб паління не було й серед старшокласників, не було жодного випадку пиятики ні серед викладацького складу, ні серед учнів.

На що керівник йому зауважив: “Та краще б ти там пив і палив…” І додав наступне: “Звільнення ініційоване за сигналом “зверху”. Справа в тім, що екскурсовод музею Навчального центру в Оршанці написала на тебе скаргу, що ти вимагав від неї проведення екскурсії українською мовою”.

Шановні друзі! У вас питання є? У мене також є. Але хто на ці питання дасть відповідь. Допоки ці “пакращувачі” керуватимуть країною, гадаю, ми просто її втратимо.

До речі, сам я не є любителем ТБ-ящика, але вчора вирішив “поклацати” пультом. До того, що усілякі інтери та іже з ними давно не є українськими каналами, ми вже звикли. Аж вмикаю рінше завжди україномовний “Перший національний” і що бачу та чую?!! Показують якесь шоу. Троє ведучих – усі троє російськомовні. Присутні в студії десятка два людей – російськомовні.

Людоньки! Та такої русифікації не було навіть при правлінні Брежнєва, а в Україні Щербицького!

Ось така фігня, малята…