Фестиваль проводиться ще з 1960-х років. Колись дійство означало початок виходу на полонину – час, коли вівчарі, пастухи виганяли худобу на літування на полонині. І там виготовлялися різноманітні молочні продукти – сир, вурду, бринзу, – пишуть Версії.

Розпочались святкові забави із запалення полонинської ватри, а продовжились святковими концертами за участю мистецьких колективів регіону Гуцульщини та Прикарпаття, гуцульськими розвагами, народними гуляннями.

Крім того, кожне село Верховинського району демонструвало свої традиції, вишивку, страви, наливки. Скажімо, у хаті Бистрецької сільської ради показували, як коптити будз сиру.

А у хаті Криворівнянської сільської ради розіграли справжнє гуцульське весілля та демонстрували вироби народного мистецтва – згарди та силянки з бісеру.

Вироби з бісеру майстрині Галини Кутащук.

Довідково.

«Полонинське літо» – добре відоме, як на території України так і за її межами. Народне дійство, спрямоване на популяризацію полонинського господарства, збереження та примноження матеріальної та духовної культури гуцулів.