news-image: Франківчанка вимагає від Анушкевичуса навести лад у Меморіальному сквері
 Про це вона написала у зверненні, яке також розіслала франківськи ЗМІ. Наводимо текст звернення повністю.

Звертається до Вас жителька Івано-Франківська, Безпалько Олеся.  Я прошу Вас і одночасно вимагаю виконувати Ваші обов’язки, серед  яких ПРИЙНЯТТЯ МІР ПРО НЕДОПУЩЕННЯ ВИГУЛУ СОБАК У МЕМОРІАЛЬНОМУ СКВЕРІ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА!

Як конкретно Ви боретеся із тим, щоб по могилах Січових Стрільців, композиторів, докторів, а віднедавна  убитих на Майдані та Сході України героїв не гуляли породисті собаки?

Розкажу Вам, як я, мешканка Івано-Франківська, намагаюся з ними боротися. Я роблю у делікатній формі зауваження їхнім господарям та пишу листи Вам!!! Це всі інструменти, які мені на сьогоднішній день дає наше законодавство. Вам же дієвих інструментів впливу, як міському очільникові, дано значно більше.

Мої намагання щось змінити дають небагато результатів. Щодня  кількість власників та собак не зменшується. Більше того, вони поповнюються рядами гостей зі Сходу, які відповідають на зауваження, що української не розуміють (!). А ще власники розказують різні небилиці, мовляв, “я свого пса знаю, він не кусається”, або “это же ньюфаундленд, он спасает людей”  і т.д.

А ще сьогодні побачила ось таку цікаву статтю, де корреспондент ”Бліц-Інфо” цитує Вашого підлеглого, пана Кукулу, який говорить, що начебто ”чиновники вирішили посилити охорону Меморіального скверу”. Я щодня, включно з вихідними, буваю у Меморіальному сквері – немає там ніякої охорони! На деревах (!) прибиті таблички із забороною вигулу собак та розміром штрафу, але плювали власники ньюфаундлендів на Ваші надписи на деревах. А Ви, в свою чергу, – прошу вибачення за слово – плювали на благоустрій нашого міста. Бо, якщо Ви не здатні забезпечити право Меморіального скверу залишатися Меморіальним сквером, а дозволяєте вигул собак – Ви, пане Анушкевичус, не маєте морального права керувати нашим містом.

Якщо Ви з якихось причин не знайомі із минулим та історією Меморіального скверу, то сьогодення Вам має бути відоме, як мінімум із телевізора чи інтернету. І для Вас, сподіваюсь, не таємниця, що у  нашому місті, яке Ви очолюєте, в Меморіальному сквері за останні кілька місяців поховано сім героїв, які загинули за Україну, а шановна пані зі Сходу, що гостює у нас з трьома своїми лабрадорами, вигулює їх на могилах та говорить, что нє панімаєт по-українскі… Але ж незнання Закону не звільняє від відповідальності навіть людей із мовним бар’єром, чи не так, шановний Голово?

І ще, я писатиму Вам так часто, як тільки зможу, доки Ви не владнаєте проблему вигулу собак у Меморіальному сквері. Вам не здається, що звучить абсурдно, вдумайтесь – вигул собак у Меморіальному сквері! Пане Анушкевичус,  попросіть  міліцію брати врешті-решт ті штрафи по 500 гривень, про які написано на деревах. Це ж наповнення бюджету, гроші валяються на землі, так би мовити. Це ж навіть не дороги, це простіше.

Прошу Вас і вимагаю, якщо не з поваги до похованих, то хоча б шляхом виконання своїх обов’язків ПРИБЕРІТЬ СОБАК З МЕМОРІАЛЬНОГО СКВЕРУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

З повагою, Безпалько О.Д.

P.S.  На дозвіллі подивіться, будь ласка, десь в інтернеті, як виглядає ньюфаундленд. Це здоровенна собака, яка в конкретному випадку серед інших розваг справляє нужду в Меморіальному сквері. Ви нашим шановним двірникам доплачуєте за таке прибирання, чи екскременти ньюфаундленда залишаються прикрашати алеї скверу? Так от —  залишаються прикрашати. І не тільки ньюфаундленда. І не тільки алеї.