Що змінилось за ці останні 2 роки, що було зроблено для коломийсько-городенківського виборця, хто готував виборче поле для себе, які є нові політичні обличчя і гравці? Восени 2012 року з великим відривом від інших кандидатів отримав перемогу Олесь Доній. Людина, яка не перший день в політиці, людина , яка має ім’я в політичному бомонді, людина, яка вміє говорити. В основу його минулої виборчої компанії було закладено «меседж» боротьби за українську мову і активна агітація відомих осіб в Україні: Дмитро Павличко, Анжеліка Рудницька, брати Капранови та інші. Свого п. Доній добився і відразу зайшов в Верховну Раду України. Безперечно він зумів достукатись до патріотів нашого краю і заручитись підтримкою інтелігенції Коломиї та Городенки. Звичайно, в деякій мірі підставили плече Олесю посадовці з районних рад та колишні відомі політики краю. А що ж Доній зробив за ці два роки не цілих для своїх виборців, громад Коломийщини і Городенківщини та з якою програмою іде зараз? Максимум чим виборці його згадають, так це приїздами на різні фестивалі і голосування за так званий бюджет Азарова-Януковича 2014 року в компанії регіоналів та комуністів, плюс входженням в депутатську групу нафтового олігарха Єрємєєва «Суверенна європейська Україна». І чому йому було б не влитись в патріотичну коаліцію? Сьогоднішня програма Олеся Донія – допомога українській армії і батальону «Айдар».

Не великою несподіванкою стала поява ще одного важковаговика Володимира Мойсика – судді у відставці, особи яка має тісні відносини в верхах, людини, яка взяла деяку паузу в політичному житті краю. Безперечно, виходець з Стецеви має свого електорального виборця, особливо на Коломийщині, де в нього є підтримка також серед інтелігенції і демократичних сил. Тим більше він зумів заручитись підтримкою Конгресу Українських Націоналістів, рядом інших націоналістичних партій та переманив в ряди своїх однодумців відомих патріотів, котрі допомагали Олесю Донію у минулій виборчій компанії. Чомусь не склалось Мойсику потрапити в прохідний список якоїсь з демократичних сил, тому й він вирішив піти по мажоритарці. Приймав активну участь в Революції гідності, постійно його можна було побачити біля Коломийської палатки на Майдані. Що зможе донести він до свого виборця, почуємо в найближчі кілька тижнів.

Цікавістю цього виборчого процесу є й те, що в політичну гру вступає одразу два мери Коломиї: теперішній Ігор Слюзар та екс-мер Юрій Овчаренко. Щонайменше дивним є саме висування теперішнього мера Ігоря Слюзаря. Для чого б це йому подаватись в Київ, адже спокійно можна працювати в Коломиї. Хоча, як спокійно, коли твого першого заступника і ділового партнера по будівельному бізнесу Яворського підозрюють в корупції, коли ще не за горами відгримів гуркіт продажу квартир у власному кооперативі, коли коломийські дороги перебувають в плачевному стані (Слава Богу, що зробили вул. Січових Стрільців), коли політичні конкуренти на місце мера « гострять лижі». Згадаймо, що він виграв вибори в Любомира Глушкова не в цілих 50 голосів. І ще один дивний факт: Ігор Слюзар представляє УНП, до якої мав відношення Володимир Мойсик. Тому буде не дивним, як хтось зніметься на користь іншого і виконає роль технічного кандидата. Щодо Юрія Овчаренка, то після того, як він відійшов від крісла мера Коломиї, основна увага була зроблена на своєму бізнесу (а в нього його чимало). Проте вже на Президенських виборах в травні цього року п. Овчаренко керував виборчим штабом майбутнього Президента, і треба визнати, що доволі успішно. Тому й не дивно, що суб’єкт висування – партія «Блок Петра Порошенка», що значною мірою йому додасть політичних дивідендів і повноцінно включає його в боротьбу.

Політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» зробила ставку на депутата обласної ради від своєї політичної сили – Петра Книшука. А від нього можна очікувати сюрпризів. Відомість на теренах Коломийщини, фермера, простого на перший погляд чоловіка, директора ТОВ «Прут-Генетик» додає впевненості в перемозі за такий омріяний мандат. Поважний господарник, який протягом довгого часу лобіював інтереси громади Коломийщини в обласній раді і звичайно ще раніше в районній раді (хоча відмовився за станом здоров’я очолити Коломийську районну раду). З другої сторони, він не є відомий для жителів Городенківщини, хоча і як решта всіх кандидатів від Коломийщини, за винятком не коломиянина Олеся Донія. Хоча нещодавно п. Книшук зробив екскурсію для головів сільських рад Городенківщини до своїх володінь в с. Перерив, щоб показати, як він газдує.

Відомий депутат Івано-Франківської обласної ради Юрій Романюк і собі подався шукати щастя в Верховну Раду України. Ще влітку він демонстративно вийшов з партії «Батьківщини» і йде як самовисуванець. Це та людина, яка активно допомагає українській армії та виступає постійно за вступ України в НАТО. Намагається цю тему розвивати, неодноразово проводив різні конференції. Гостра критика в обласній раді і соціальних мережах РИГіоналів, політики Януковича, призвела до судового процесу щодо нього з боку тодішньої влади.

Від «Народного Фронту» Яценюка йтиме доволі молода особистість і громадський активіст, діяч Юрій Тимошенко. Нещодавно він повернувся з зони АТО, де брав безпосередню участь в звільненні української території від російських солдат в Дебальцево і Слов’янську, служив в Національній гвардії добровольцем. Раніше на Майдані був в складі бійців Коломийської сотні самооборони Майдану. Свій вибір Тимошенко пояснює, що необхідно міняти владу ,її оновити, боротьба з корупцією і хабарництвом. На перший погляд він є молодим політиком і новим обличчям, проте має шанс, адже всі ми сподівались, що має прийти нова генерація людей в нашу політику, котрі намагатимуться змінити долю для кращого життя.

Спробує свої сили і знаний в місті Коломия Йосип Тодорів, голова ветеранської організації воїнів афганців Коломийщини. Також балотуватиметься Тарас Мар’янський – помічник начальника Головного управління Міністерства доходів і зборів України.

Загально Коломийщину представлятимуть 13 із 16 кандидатів, окрім вище сказаних це, зокрема: Ростислав Томенчук, Степан Мандзюк, Любомир Грицак та Іван Григорів.

В свою чергу Городенківщина має тільки скромних 3 кандидатів. Що цікаво Роман Калин (раніше балотувався до обласної ради) і Теодор Оробець (сільський голова) представляють одне село – Чортовець. Думаю, в самому Чортівці цьому найбільше зраділи. Ще одним представником, якого висунула Радикальна партія Олега Ляшка є – Віталій Дерпак, який є директором ТОВ «Обслуговуюча контора», його батько виходець села Сороки.

P.S. Не маю симпатій до жодного кандидата…

 

Іван Гарасимко – політичний оглядач для інформаційного порталу Стик