Спостерігачі фіксували порушення – від голосування за ксерокопією паспорта і організованого підвозу виборців до дільниць до видачі бюлетенів за довіреністю. Не обійшлось без втручання природи: під час підрахунку голосів через шквальний вітер було знеструмлено сім виборчих дільниць, пишуть Версії.

Проте вибори відбулися і ось вони – нові очільники ОТГ.

Брошнів-Осадська ОТГ Рожнятівського районуІВАНІВ Назарій Іванович

Дзвиняцька ОТГ Богородчанського районуВОЛОЧІЙ Микола Степанович

Рожнівська ОТГ Косівського районуРАДИШ Сергій Васильович

Яблунівська ОТГ Косівського районуТОМАЩУК Зеновій Юрійович

Ланчинська ОТГ Надвірнянського районуПОПОВИЧ Володимир Васильович

Переріслянська ОТГ Надвірнянського районуМЕЛЬНИК Іван Дмитрович

Заболотівська ОТГ Снятинського районуТАНЮК Іван Дмитрович

Ямницька ОТГ Тисменицького районуКРУТИЙ Роман Анатолійович

Результати виборів голів об’єднаних територіальних громад

29 жовтня 2017 року

Івано-Франківська область

Назва ОТГ

(міська, селищна, сільська), район

Явка виборців

(за даними ОПОРИ)

Результати голосування
П.І.Б. обраного голови Дані про обраного голову Результат, голосів
1. Брошнів-Осадська ОТГ Рожнятівського району 49,97% ІВАНІВ
Назарій Іванович
17.04.1982 р.н.,

освіта вища,

член партії «Блок Петра Порошенка», директор департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації,

БПП.

2100
2. Дзвиняцька ОТГ Богородчанського району 49,27% ВОЛОЧІЙ
МиколаСтепанович
14.04.1961 р.н.,

освіта вища,

позапартійний,

Дзвиняцький сільський голова,

самовисування

1272
3. Рожнівська ОТГ Косівського району 45,44% РАДИШ

Сергій Васильович

19.05.1981 р.н.,

освіта вища,

член партії ВО «Батьківщина», начальник відділу комп’ютерного забезпечення та автоматизованої обробки інформації управління праці та соціального захисту населення Косівської райдержадміністрації,

партія ВО «Батьківщина»

3013
4. Яблунівська ОТГ Косівського району 31,22% ТОМАЩУК

Зеновій Юрійович

18.07.1978 р.н.,

освіта вища,

позапартійний,

голова Косівської районної державної адміністрації, самовисування

1872
5. Ланчинська ОТГ Надвірнянського району 37,88% ПОПОВИЧ Володимир Васильович 10.07.1960 р.н.,
освіта вища,
позапартійний,
заступник директора департаменту – начальник управління економічного розвитку департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської облдержадміністрації,
БПП
996
6. Переріслянська сільська ОТГ Надвірнянського району 46,56% МЕЛЬНИК

Іван

Дмитрович

18.01.1966 р.н.,

освіта вища,

позапартійний, заступник технічного директора ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття»,

самовисування

1135
7. Заболотівська ОТГ Снятинського району 54,29% ТАНЮК
ІванДмитрович
16.09.1960 р.н.,

освіта вища,

Заболотівський селищний голова, безпартійний,

самовисування

3179
8. Ямницька ОТГ

Тисменицького району

68,04% КРУТИЙ

Роман Анатолійович

21.11.1978 р.н.,

освіта вища, член БПП,

голова Тисменицької районної ради, БПП

2214

Середня явка виборців на перших місцевих виборах у восьми ОТГ на Прикарпатті становила близько 48%.

 

Як проходили вибори в Брошнів-Осадській ОТГ Рожнятівського району: кандидати-двійники, заклики не продавати голоси та голосування за довіреністю

В боротьбу за депутатські крісла вступило 108 кандидатів, а на посаду голови громади претендувало троє кандидатів: діючий голова смт. Брошнів-Осада Іван Шикеринець, екс-голова Рожнятівської районної ради, депутат Івано-Франківської обласної ради Назарій Іванів та житель села Креховичі – Роман Котів.

Виборча кампанія в цій ОТГ була однією з “найбрудніших”. Зокрема, в перший же ж день реєстрації кандидатів троє молодиків спортивної статури привезли на реєстрацію до комісії 19-ти річного кандидата з таким самим прізвищем та іменем, як і екс-голова Рожнятівської райради, – Назарія Іваніва. Проте невдовзі кандидат-двійник зняв свою кандидатуру. На дебатах виявилось, що один з кандидатів на посаду голови Брошнівсько-Осадської ОТГ пропонував конкуренту преференції за зняття з виборів. А діючий голова смт. Брошнів-Осада, який виступав “проти зеків”, сам виявився судимим за кримінальний злочин.

29 жовтня виборчі дільниці в селах Брошнів-Осада, Креховичі та Кадобна відкрилися вчасно. Загалом в трьох селах нараховується 7 076 виборців, за даними громадянської мережі ОПОРА явка на перших виборах голів і депутатського корпусу новоствореної ОТГ становила 49,97%.

Під час виборів спостерігачі зафіксували, що поряд із виборчою дільницею № 260618 у Брошнів-Осаді на зупинці та на стовпах розклеєні оголошення, на яких людей закликають не фальсифікувати вибори та не продавати свої голоси. Також після служби у церкві священник нагадав людям, що проходять вибори, тому закликав усіх піти та проголосувати, а не ігнорувати їх.

Об 11 годині почали фіксувати перші порушення. Під час голосування люди намагаються удвох заходити до кабінок, пояснюють це тим, що погано бачать і потрібна допомога. На ці інциденти реагували спостерігачі, які організовано пропонували допомогу.

Обідньої пори зафіксували ще один інцидент – на дільниці № 260618 у Брошнів-Осаді жінці, яка прийшла голосувати, не видали бюлетень. Виявилось, що місцева жителька за рік декілька раз виїжджала у Польщу, тому автоматично у список виборців не потрапила.

“Їй не забороняють голосувати, але вона постійно виїжджає за кордон. Коли перетинає наш кордон, то вибуває з реєстру виборців. Був час, коли вона могла внести себе у реєстр, були ж попередні списки, вона могла прийти в подивитись, чи вона є. Оголошення всюди були, вона мала можливість увійти до списку. Зараз тільки за рішенням суду вона може проголосувати. Дільнична комісія цього зробити не може”, – пояснюла Вікторія Лагойда, секретар виборчої комісії.

Втім жінка відмовилась їхати до суду, щоб зареєструватись у списку виборців, повідомила, що не хоче голосувати і йде додому.

Також стало відомо, що у список виборців потрапив чоловік, який нещодавно помер.

Один з кандидатів на посаду депутата Микола Концур повідомив про правопорушення під час голосування на дому. Чоловік заяву написав, однак відмовився її реєструвати. В свою чергу спостерігачі, які їздили з комісією на голосування “на дому” повідомили, що такого правопорушення не фіксували.

Натомість зафіксували на відео інше правопорушення – на виборчій дільниці №260641, що у с. Креховичі, дочка намагалася проголосувати за матір на підставі нотаріально завіреного доручення від останньої. У дорученні було зазначено, що дочка має право представляти інтереси матері у всіх державних установах. Через нерозуміння членами ДВК принципу прямого виборчого права виборець бюлетені отримала. Проте після зауважень спостерігачів ОПОРИ повернула їх невикористаними. За словами голови ДВК, ці бюлетені будуть погашені.

О 20 годині виборчі дільниці закрились і почався підрахунок голосів. За попередніми даними новим головою Брошнів-Осадської ОТГ став Назарій Іванів, за нього віддали 2100 голосів. Іван Шикеринець здобув підтримку 1311 виборців, а Роман Котів 138 голосів

Як проходили вибори в Дзвиняцькій ОТГ Богородчанського району: спроби проголосувати двічі, холодні дільниці та підрахунок у пітьмі

До Дзвиняцької ОТГ увійшло чотири населених пункти: Дзвиняч, Міжгір’я, Росільна та Космач. На посаду голови тут шестеро претендентів, серед них і діючий сільський голова Дзвиняча. Конкуренцію йому складають ще двоє колег – війти із Космача та Росільної.

Всі п’ять дільниць розпочали свою роботу вчасно. Вибори почалися з вранішньої молитви та виконання гімну членами виборчих комісій.

Як повідомив спостерігач Громадянської мережі ОПОРА с. Дзвиняч, на дільниці № 260016, кабінки для голосування і виборчі скриньки розташовані з порушенням вимог закону. Кабінки для голосування розділяють приміщення для голосування на дві частини, що заважає спостерігачам одночасно спостерігати за процедурою видачі бюлетенів і опусканням їх до виборчої скриньки. Нагадаємо, що відповідно до частини 4 статті 76 Закону України “Про місцеві вибори” приміщення для голосування повинно бути обладнано таким чином, щоб місця видачі виборчих бюлетенів, кабіни для таємного голосування, виборчі скриньки для голосування розташовувалися у полі зору членів дільничної виборчої комісії та осіб, які відповідно до цього Закону мають право бути присутніми у приміщенні для голосування.

Крім того, спостерігач ОПОРИ повідомляє, що на цій же виборчій дільниці була спроба проголосувати виборцем вдруге, але бюлетень йому не видали і він покинув виборчу дільницю. Крім того, на цій дільниці (№260016) обмежують передбачені законом права спостерігачів. Зокрема, спостерігачам не дозволяють підходити до столу для видачі виборчих бюлетенів менше ніж на 1 метр.

У Космачі виборці жалілись на холод, оскільки вибори проходили в приміщенні, яке не опалюється. Члени ДВК працювали у головних уборах та теплих куртках. Щоб загріти кімнату ввімкнули нагрівач UFO, проте електромережа не витримала і світло зникло. Крім того, у приміщенні одне з вікон з єдиним склом, через яке продуває холодне повітря з двору. Члени комісії заклеїли вікно скетчем, щоб зменшити протяг.

Журналісти зафіксували факт видачі бюлетеня без паспорта. До членів комісії підійшла місцева жителька, яка паспорта з собою не мала. На зауваження спостерігачів, що це порушення закону, тут зауважили, що жінку знають особисто. Та ж відповіла, паспорта вона не має, якщо не підходить — розвертається і йде геть. Бюлетень їй все ж видали, жінка пройшла у кабінку для голосування. На зауваження про те, що це пряме порушення закону, голова комісії ніяк не відреагував. Втім зауваження спостерігачів про те, що вони порушують закон, врахували, надалі такі випадки не повторювалися.

На виборчій дільниці №260016 було виявлено присутність сторонньої особи, яка не є виборцем та не входить до переліку тих осіб, яким Закон дозволяє перебувати у приміщенні для голосування. Після того як спостерігач звернув увагу на цей факт, стороння особа, а саме депутат Івано-Франківської обласної ради Марія Рудик, покинула приміщення для голосування.

«Хочу нагадати, що частиною 9 статті 27 Закону України «Про місцеві вибори» не передбачене перебування на засіданнях виборчих комісій та у приміщеннях виборчих дільниць під час голосування депутатів будь-яких рівнів», – підкреслив Остап Матківський, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Івано-Франківській області.

За даними ОПОРИ явка виборців у Дзвиняцькій ОТГ становила 49,27%.

Після закриття дільниць у Росільні в будинку культури, де була розташована дільниця №260037, згасло світло.

За попередніми даними переможцем перших виборчих перегонів став нинішній голова Дзвиняча Микола Волочій, за нього віддали свої голоси 1272 виборці.

 

Як проходили вибори в Рожнівській ОТГ Косівського району: вишиваний дрес-код, зневіра виборців та низька явка

До складу об’єднаної територіальної громади входить три населені пункти – Рожнів, Кобаки та Хімчин.

На посаду голови ОТГ претендували два кандидати: начальник управління економічного розвитку Косівської РДА Василь Жмендак та начальник відділу комп’ютерного забезпечення управління праці та соціального захисту населення Сергій Радиш.

У Рожнові до виборів готувались, як до свята: кабінки для голосування прикрасили надувними кульками та вишитими рушниками, всі члени виборчих комісій прийшли у вишиванках.

Це у нас такий дрес-код. Ми домовилися, що всі прийдемо у вишиванках. Хотіли в однакових, але не вийшло”, –  прокоментувала секретар ДВК Анжеліка Сахро.

На виборчій дільниці у Кобаках фіксували невисоку явку виборців.

За словами секретаря ДВК Галини Строїч, ще коли виборцям вручали запрошення, то багато з них казали, що на вибори не прийдуть.

“Люди зневірились і не хочуть йти на вибори. А багато виїхали за кордон. Тому й така мала явка”, – пояснила секретар ДВК Галина Строїч.

Ні спостерігачі, ні члени ДВК не зафіксували жодних порушень.

“Бувало, що люди приходили без паспортів і просилися проголосувати, бо ми їх знаємо. Але ми пояснювали, що не можемо видати бюлетені без паспорта”, –  зауважила секретар.

Виборча дільниця в Кобаках розташована в будинку культури. Однак там дуже холодно. Тому члени ДВК та спостерігачі змушені сидіти у верхньому одязі.

Один з виборців пробував проголосувати з ксерокопією паспорта, однак йому не дозволили та не видали бюлетені.

Рекордно низька явка була зафіксована у Хімчині.

За словами секретаря комісії Світлани Атаманюк, люди приходять голосувати рівномірно, тому напливу немає.

“Явка дуже маленька. Це перші вибори з такою низькою явкою. Люди порозїжджалися за кордон, тому так мало людей проголосували. Дуже слабо голосують. Можливо це ще через погодні умови. Ми самі дивувався чому так мало”, – ділиться секретар ДВК.

О 20.00 усі дільниці зачинилися і ДВК розпочали вечірнє засідання.

За даними ОПОРИ явка виборців у Рожнівський ОТГ становила 45,44%.

За попередніми результатами голосування впевнену перемогу здобув Сергій Радиш, який переміг на усіх дільницях. За нього проголосувало 2963 виборців, а за самовисуванця Василя Жмендака  – 984.

 

Як проходили вибори в Яблунівській ОТГ Косівського району: дільниці без електрики, кабінки і урни в різних приміщеннях та пасивність виборців

Як складі новоствореної Яблунівської ОТГ шість населених пунктів – Яблунів, Акрешори, Люча, Стопчатів, Текуче, Уторопи.

За крісло голови змагалися три кандидати голова Косівської РДА Зеновій Томащук, безробітний Ігор Клевець та старший інспектор Коломийського відділу Нацполіції Мирослав Сулятинський.

Вибори на всіх дільницях розпочались вчасно. У Яблунівській громаді виборчі дільниці починали працювати без світла, але через деякий час електропостачання відновили.

Спостерігачі ОПОРИ виявили, що дільнична виборча комісія виборчої дільниці №260454, яка розташована у фельдшерсько-акушерському пункті с. Стопчатів, розмістила місце видачі бюлетенів та кабінки для голосування разом зі скриньками для бюлетенів у різних приміщеннях.

Приміщення для голосування на виборчій дільниці у с. Стопчатів розділено на три кімнати, в одній кімнаті засідає керівний склад комісії, в другій відбувається видача бюлетенів для голосування, а в третій розташовані кабінки для голосування і скриньки для бюлетенів.

«Така організація роботи виборчої комісії є порушенням частини 4 статті 76 Закону України «Про місцеві вибори», де вказано, що приміщення для голосування повинно бути обладнано таким чином, щоб місця видачі виборчих бюлетенів, кабіни для таємного голосування, виборчі скриньки для голосування розташовувалися у полі зору членів дільничної виборчої комісії та осіб, які відповідно до цього Закону мають право бути присутніми у приміщенні для голосування», – зазначив Остап Матківський, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Івано-Франківській області.

Таким чином, було ускладнене і спостереження за процедурою голосування.

Загалом в цій ОТГ спостерігалась найнижча явка виборців на Прикарпатті. Слабку явку пояснювали не лише пасивність виборців, але й поганою погодою.

В Акшешорах члени ДВК нарікали на те, що дуже їм важко забезпечити голосування за місцем перебування в умовах бездоріжжя і дощової погоди.

Кажуть, було б добре, якби держава видала хоч якісь “бесаги”, щоб носити скриньки і хоч якусь “стару шкапу, аби не лазити по берегах”. Бо жодне авто не їде до виборців, що живуть на берегах річок. Відтак членам ДВК довелось добиратись пішки до 32-ох виборців, які голосували вдома.

За даними ОПОРИ явка виборців в Яблунівській ОТГ становила 31,22%.

За попередньої інформацією з ТВК перемогу на виборах голови ОТГ здобув Зеновій Томащук, за нього проголосувало 1872 виборців – близько 70%.

 

Як проходили вибори в Ланчинській ОТГ Надвірнянського району: без “Чорної Сотні”, нестача бюлетенів та агітація аутсайдера

29 жовтня пройшли у Ланчинські ОТГ, до складу якої входять два села – Ланчин та Добротів.

На посаду голови ОТГ претендували шість кандидатів: Володимир Попович, Михайло Гресько,  Василь Новак, Михайло Мельник, Олексій Стецик та Віталій Глюздин.

Голосували виборці на чотирьох дільницях.

Для охорони порядку на вибори також запрошені представники громадської організації “Чорна Сотня”, однак зареєструватися вони не змогли – забули паспорти.

Вже на початку були і перші проблеми – на виборчій дільниці №260491 не вистачило бюлетенів.

Як розповіла голова виборчої комісії Гресько Ірина у пачці з друку не вистачило кілька бюлетенів: замість 1930 у пачці було 1924 бюлетені, не вистачає 6 по упаковці, 4 бюлетені по виборцях. Було складено відповідний акт.

Акт про порушення також був складений через те, що виборці не залишили підписів у списках. Увагу на це звернув представник з ТВК. Та голова комісії переконує – справа у неосвіченості членів комісії.

“Більшість членів комісії на виборах вперше. Виборці підписувалися у бюлетенях, а у списках члени комісії просто ставити галочки, не попросивши підписатися. Всього таких “галочок” у списках було 25, склали відповідний акт”,- розповідає голова комісії Дутчак Любов.

Кандидат на посаду голови Віталій Глюздин також повідомив про “порушення”. За його словами, на одній з дільниць людина прийшла на дільницю із чотирма запрошеннями. Та у комісії повідомили, що жодних порушень такого плану ними зафіксовано не було – на один документ людина отримує лише один бюлетень, кількість запрошень на це не впливає.

Віталій Глюздин також підозрює у агітації спостерігачів від одного з кандидатів-конкурентів. Розповів, що вони намагаються переговорити з виборцями на стороні та навіть наливають алкоголь.

Втім, жодних підтверджень факту підкупу виборців немає. До слова, неподалік однієї з виборчих дільниць було помічено агітку саме Віталія Глюздина, а на головній вулиці його агітаційні матеріали розміщені ледь не на кожному стовпі

О 20:00 всі дільниці закрились і після вечірнього засідання розпочався підрахунок голосів.

За даними ОПОРИ явка виборців у Ланчинській ОТГ становила 37,88%.

З невеликим відривом перемогу на виборах здобув Володимир Попович – начальник управління економічного розвитку департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської облдержадміністрації. За нього віддали свої голоси 996 виборців. Його найближчим переслідувачем був Михайло Гресько, він здобув 856 голосів.

 

Як проходили вибори в Переріслянській ОТГ Надвірнянського району: зірваний дах, організований підвіз виборців та знеструмлена дільниця

У складі Переріслянської ОТГ чотири села Надвірнянського району: Перерісль, Волосів, Гаврилівка, Фитьків.

За посаду голови змагалося 8 кандидатів, серед яких було троє явних фаворитів: Марія Дмитрук, голова села Фитьків, заступник технічного директора ПАТ “Нафтохімік Прикарпаття” Іван Мельник та Василь Непеляк, голова села Перерісль. Всі троє – безпартійні самовисуванці.

Всі виборчі дільниці відкрилась вчасно. Однак близько 10:00 від сильного пориву вітру з даху будинку культури села Перерісль, де й проводиться голосування, зірвало шматок шиферу. Одне з вікон будівлі розбилося, у приміщенні зникла електрика.

Члени ДВК викликали бригаду ДСНС, яка виправила пошкодження.

Не обійшлось без порушень виборчого законодавства.

Близько 11:00 на дільницю прийшов виборець без паспорта і спробував проголосувати. Це обурило спостерігачів, почалась суперечка.

“Щоб не було в нас проблем і ускладнень: ніякі бюлетені без паспортів не видаєм!”, – звернулась до членів ДВК голова комісії Людмила Павлюк.

Крім того, на дверях сільського магазину була виявлена “агітка” за одного із кандитатів – голову села Фитьків Марію Дмитрук. Продавчиня магазину заявила, що не бачила її і точно не клеїла, та погодилась зняти незаконний агітаційний матеріал.

У селі Гаврилівка, що входить до Переріслянської громади, спостерігач ОПОРИ зафіксував на відео організований підвіз виборців.

Спостерігачу ОПОРИ вдалося зафіксувати на відео, як здійснюється організований підвіз виборців до виборчої дільниці, що у селі Гаврилівка. На запитання до водія про те, хто його найняв, той невиразно вимовив прізвище, схоже на Гараздюк. Слід зазначити, що у Переріслянській ОТГ кандидатом у депутати місцевої ради по одномандатному виборчому округу № 1 балотується шляхом самовисунення підприємець Василь Гараздюк.

Згодом біля мікроавтобуса спостерігач помітив згаданого кандидата, який стверджував, що то не він найняв мікроавтобус, а представники церковної громади.

Близько 17:30 на дільниці № 260521 у селі Перерісль один із виборців, отримавши бюлетені та розписавшись у відомості, не знайшов у переліку кандидатів свого сусіда та обурився цим фактом.

Чоловік відмовився голосувати, сказавши, що “нема за кого”, кинув незаповнені бюлетені на стіл ДВК і пішов з дільниці.

Члени комісії, порадившись, закреслили бюлетені цього чоловіка і вкинули їх в урну. За словами голови ДВК Любові Павлюк, цей виборець був у нетверезому стані.

На дільницях також спостерігалась невисока явка виборців. Голова ДВК Любов Павлюк, низьку явку пов’язує з тим, що багато мешканців на заробітках за кордоном. З її слів у селі Гаврилівка більше половини мешканців села зараз перебувають на заробітках.

Після 20:00 дільниця зачинилась, члени ДВК приступили до підрахунку голосів. Втім, вже о 20:25 на дільниці вдруге за день зникло світло. Це ледь не призвело до конфлікту через підозру на можливі провокації.

Спостерігачі і члени комісії ввімкнули ліхтарики на мобільних телефонах, щоб не допустити фальсифікацій чи вкидів бюлетенів. Електрики не було майже годину, обійшлось без провокацій та махінацій.

За цей час члени виборчої комісії, щоб не гаяти час, при світлі телефонів рахували виборців, які не прийшли на дільниці, та порожні бюлетені.

Електрика з’явилась близько 21:15, а рахувати заповнені бюлетені почали лише близько 23:30. Більше двох годин комісія рахувала та погашала “чисті” бюлетені – в процесі виникали незрозумілі складнощі.

За даними ОПОРИ явка виборців в Переріслянській ОТГ становила 46,56%.

У протоколі Переріслянської ТВК йдеться про те, що головою новоствореної громади став Іван Мельник, який здобув 1135 голосів.

 

Як проходили вибори в Заболотівській ОТГ Снятинського району: вибори в новому клубі та мляві виборці

Заболотівська громада об’єднала 12 населених пунктів: Заболотів, Вишнівка, Зібранівка, Любківці, Троїця, Іллінці, Рудники, Шевченково, Олешків, Тростянець, Ганьківці, Рожневі Поля.

Громаду мають намір очолити двоє претендентів: один з них –селищний голова Іван Танюк та дитячий лікар Роман Білик. За депутатський мандат змагалися 125 претендентів.

Всі виборчі дільниці відкрилися вчасно.

У селі Тростянець у приміщенні клубу, де розмістилася дільниця, відбувається ремонт. Мешканці кажуть, що роботи проводить один з кандидатів на селищного голову Роман Білик. На незручності працівники ДВК не нарікають, бо знають, що рано чи пізно ремонт закінчиться і ошатний клуб відчинить для усіх бажаючих свої двері.

ДВК у Тростянці відвідали спостерігачі від Громадянської мережі ОПОРА, які нагадали членам виборчої комісії та виборцям про те, що голосування обличчям, а не паспортом – це порушення закону. Адже згідно з ст. 3 ч. 2.: документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є: 1) паспорт громадянина України; 2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

На виборах у Іллінцях голосували переважно літні люди Як зазначила голова ДВК, у селі переважає населення літнього віку, молодші працюють за кордоном.

Така ж ситуація і в Рудниках.

Молодих нема, лише старі. Нещодавно дві бригади поїхали відбудовувати Авдіївку, інші хлопці на фронті, ще інші – за кордоном”, – розповіла секретар.

За даними ОПОРИ явка виборців в Заболотівській ОТГ становила 54,29%.

За попередньої інформацією новим головою ОТГ став Іван Танюк, який здобув 3179 голосів.

Як проходили вибори в Ямницькій ОТГ Тисменицького району: відкриття дільниці з запізненням, голосування за племінника та війт-тележурналіст

До Ямницької ОТГ увійшли чотири села: Ямниця, Тязів, Сілець та Павлівка.

На посаду голови балотується чотири кандидати. Два з кандидатів – уродженці Павлівки. Це діючий сільський голова Іван Вацеба та колишній голова Тисменицької районної ради Іван Росіцький. Ще один кандидат з Ямниці – Ігор Катамай. Четвертий з Івано-Франківська – Роман Крутий.

Всі дільниці, окрім однієї, розпочали роботу вчасно. Єдина ДВК на Прикарпатті, яка почала працювати із запізненням, розташована у с. Павлівка. Причина запізнення – затягнення процедури ранкового засідання.

Один із кандидатів у депутати тут зареєстрував скаргу: член ДВК Оксана Панчишак проголосувала за свого племінника.

А от мешканцю Григорію Курасу проголосувати не вдалося. Попри те, що всі знають, що він – мешканець Сільця і постійно голосував у цьому селі, живе тут і навіть платить за церкву, голосувати йому не можна, бо недавно він знявся з реєстрації.

Чоловік дуже засмутився. Адже напередодні він консультувався з керівництвом села і його запевнили, що він зможе проголосувати. Також він бачив своє прізвище у попередніх списках, а сьогодні його прізвища нема…

Пізніше спостерігачі зафіксували ще одну спробу порушення: член ДВК спробувала видати бюлетень іншій особі. Мовляв, вона наплутала. Спостерігачі акцентували, щоб не плутати, треба видавати бюлетені тільки по паспорту.

У Ямниці спостерігач виявив порушення– він побачив, як одна ж кандидатів прийшла і переглянула список виборців, хто голосував, а хто ні. Цього роботи не можна, адже з цими документами працюють тільки члени ДВК. Однак акт про порушення складений не був, оскільки спостерігач не знав, як це зробити.

Після закриття дільниць о 20:00 у Ямниці в приміщенні помітили війта села Миколу Зелінського. Як відомо після закриття в приміщенні не можуть перебувати як сторонні особи, так і сільські голови, які не балотуються на посаду (ст. 27 закону України “Про місцеві вибори”). На зауваження про порушення закону сільський голова пред’явив посвідчення журналіста телеканалу “Вежа”.

За даними ОПОРИ явка в Ямницькій ОТГ була найвищою, тут проголосувало 68,04% виборців.

За попередньою інформацією вибори в ОТГ виграв Роман Крутий з результатом 2214 голоси. Іван Вацеба отримав 1547, Ігор Катамай – 340, а Іван Росіцький 57 голосів.

 

 

 

 

За матеріалами ОПОРИ та видання Галицький кореспондент