Це вже не вперше спостерігачі ОПОРИ фіксують розміщення агітаційних матеріалів на громадському транспорті та вказують кандидатам на порушення закону. Не минуло й кількох днів, як аналогічні випадки були зафіксовані знову.

Політична реклама самовисуванця Сергія Сергенюка, який балотується у 84-му виборчому окрузі (центр – Тисмениця) розміщена просто на поверхні маршрутного автобуса незважаючи на те, що Закон України «Про вибори народних депутатів України» встановлює пряму заборону на розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування.

Аналогічне порушення ОПОРА виявила у 88-му виборчому окрузі (Коломия, Коломийський і Городенківський райони) – на склі громадського транспорту розміщено агітаційний плакат кандидата самовисуванця Івана Григоріва.

Спостерігачі впродовж минулого тижня виявили також поширення агітаційних матеріалів, які не містять передбачених законом вихідних даних. Зокрема, про візит лідера партії «Правий сектор» Дмитра Яроша на Івано-Франківщину повідомляли агітаційними матеріалами, які не містять вихідних даних. Листівками без необхідних даних також інформують виборців 88-му виборчого округу (центр – Коломия) про зустріч із Юлією Тимошенко, лідером ВО «Батьківщина».

 

ОПОРА нагадує кандидатам у народні депутати, що частини 9 та 23 статті 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» забороняє розміщувати носії політичної реклами у громадському транспорті та поширювати агітаційні матеріали, які не містять інформації про про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

 

григор_в_новый размер

Правий сектор 1_новый размер

Сергенюк2_новый размер

Сергенюк_новый размер

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Ярош_новый размер