1

У 87 окрузі спостерігачі ОПОРИ зафіксували факт довезення групи виборців — мешканців села до виборчої дільниці №260505. Виборці сказали спостерігачу, що вони самі платять за доїзд. Коли спостерігач намагався з’ясувати у водія, хто і чому довозить виборців, водій грубо виштовхав спостерігача з автобуса і погрожував що розіб’є йому машину: “Сказав, якщо ше раз до нього сунусь, то буде застосовувати силу”, — повідомив спостерігач, який зараз пише заяву в міліції з цього приводу.

У виборчому окрузі №84 спостерігачі поговорили з водіями автівок, які взялися безкоштовно довозити виборців. Про таку послугу повідомляють плакати на машинах. Водії на відео розповіли, що безкоштовне довезення  — їхня особиста ініціатива і вона є добровільною. У водіїв автівок також брали пояснення працівники міліції.

Спостерігачам повідомили, що в транспорті, яким безкоштовно возять виборців,  здійснюють агітацію за конкретну партію та одного з кандидатів, але довести цей факт наразі не вдалося. ОПОРА продовжує відстежувати цю ситуацію.

“Сам факт безкоштовного довезення виборців на дільниці не є порушенням, але може бути частиною маніпулятивної технології з метою спотворення результатів голосування на користів організаторії такої схеми, адже під час поїздки на дільницю може здійснюватись вплив на вибір громадян. Якщо під час безкоштовного довезення виборців на дільницю здійснюється агітація, — це можна вважати непрямим підкупом виборців”, — вважає Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині.

2