Показується 133.jpg

 

 

У  віче-реквіємі взяли участь ректор університету Ігор Цепенда, священнослужитель церкви Різдва Пресвятої Богородиці отець Микола Шиманський, мистецькі студентські колективи, викладачі та студенти.
Міжнародний день студента є офіційною пам’ятною датою ООН, яка щороку відзначається 17 листопада. Ця дата була обрана не випадково. Вона пов’язана з трагічними подіями 1939 року, які відбулися в Чехословаччині ( на той час Протекторат Богемія і Моравія), коли 28 жовтня нацистська окупаційна влада придушила демонстрацію у Празі, яку проводили студенти медичного факультету Карловського університету. Під час демонстрації був поранений і пізніше помер студент Ян Оплетал. Окупанти закрили всі чеські вищі навчальні заклади, понад 1200 студентів потрапили до концентраційних таборів. А 17 листопада дев’ять студентів і викладачів було страчено без суду та слідства.
« На жаль, сьогодні і в нашій державі мирна акція студентів навчальних закладів на Майдані Незалежності 21 листопада 2013 року, яка переросла в революцію гідності, забрала не одне молоде життя. В нашій пам’яті назавжди залишиться героїчний вчинок студента університету Романа Гурика, який загинув на Євромайдані 20 лютого 2014 року, виборюючи незалежність України», – сказав, відкриваючи віче-реквієм, ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда.
Під час проведення заходу отець Микола Шиманський, священнослужитель церкви Різдва Пресвятої Богородиці, провів Молитву за студентство.
Після завершення віче-реквієму ректор університету Ігор Цепенда нагородив переможців конкурсу читців поезії Олени Теліги та творів, присвячених Героям Небесної Сотні.
Захід був організований та проведений студентським центром культури та дозвілля університету.