Та мало хто знає, що далеко не всі місцевості Прикарпаття забезпечені ним. Для прикладу більшість населених пунктів в гірських районах Верховинщини не мають підключення до швидкісного інтернету.

Особливо гостро стоїть ця проблема в новоутворених ОТГ. По допомогу мешканці Гуцульщини звернулися до нардепа від Верховинщини Юрія Солов’я, який пролобіював виділення з державного бюджету 600 тисяч гривень на проведення інтернету, – пишуть Версії з посиланням на Третю Студію.

«Було протягнуто оптоволокно. 32 кілометри з Верховини. На сьогоднішній день відбувається підключення всіх державних установ. Це шкли, ФАПи, лікарні, будинки культури, бібліотеки, дитячі садки – все це буде підключено до швидкісного Інтернету. Цими послугами може користуватись і населення», – відзначив Дмитро Іванюк, голова Білоберізької ОТГ.

Говорити про розвиток гірських районів без якісного зв’язку неможливо, каже народний депутат Юрій Соловей. Для цього його командою було ініційовано проект «Відкритий простір».

«Тому ми ініціювали з нашою командою цікавий, унікальний проект: «Відкритий простір». Він дозволить вже в найближчий час охопити мережею швидкісного Інтернету більшу частину території Верховинського району. Мова йде про місто Верховина, Криворівню, Верхній Ясенів, Білоберізьку ОТГ та село Стебні», – заявив Юрій Соловей, народний депутат України.

В подальшому планується, що мережею швидкісного Інтернету буде охоплено всю Гуцульщину. Це, на переконання Юрія Солов’я, сприятиме швидкому розвитку краю.

«Я знаю, що вже проведена левова частина робіт по Верховинському району. І я сподіваюсь, що цього року ті села, які я озвучив будуть охоплені цією мережею. Як мінімум – це школи, дитячі садки, сільські ради, будинки культури вже отримають доступ до швидкісної мережі Інтернет. В наступному році ми продовжимо цей проект», – додав народний обранець.

Не реалізацію проекту «Відкритий простір» у державному бюджеті цього року передбачено понад два мільйони гривень.