Про це сказав професор Сильвестр Чопек з Інституту археології Ряшівського університету, – пише Маґдалена Мах, повідомляють  Версії з посиланням на  на Zbruc.

Ряшівські археологи відкрили град в 2016 р., але не були впевнені щодо часу його походження. Лише тиждень тому вони отримали неочікувані результати радіовуглецевого датування решток знайденого на схилі валу деревного вугілля.

Результати підтвердили, що йдеться про ранню епоху заліза, тобто VIII ст. до н.е., що означає, що ці залишки є значно старші, як очікували.

Хотинець, на полях недалеко від села знаходиться піщана височина, що зветься Городисько. В I Речіпосполитій – село Перемиської землі Руського Воєводства, тут досі є чинна греко-католицька церква Різдва Пресвятої Богородиці .

Первісні оборонні укріплення городиська збереглися в напівкруглому насипі, порослому рослинністю. Вал шириною коло 30 метрів виноситься десь на 3–4 метри вище навколишньої територію.

Археологи помітили на сусідніх полях світлі плями на темному фоні землі. Замовили дрон, і на знимках з повітря на полі виразно проступило правильне світле коло – основа великого городиська, могутньої фортеці розміром 610 на 600 метрів.

Виявилося, що досліджувані науковцями залишки валу є ледве четвертою частиною цілої окружності городиська. На інших ділянках вали виявились розораними, частиною валів нині пробігає дорога і стоїть забудова.

«Це сенсаційне відкриття! Маємо на Прикарпатті фортецю зі скіфських часів, яка нічим не відрізняється наддніпрянських і наддністрянських», – додає професор Чопек.

На знимці з дрону на орному полі видно світлий контур могутньої фортеці. Саме там археологи знайшли ці фрагменти скіфської кераміки та кістки звірі.

Датування оборонних валів підтвердило, що це городисько скифів з ранньої епохи заліза. Сенсацією є і те, що городисько не є ізольованим.

“Воно оточене вінцем археологічних пам’яток, тобто місць, де ми знайшли ідентичний археологічний матеріал, а це означає, що ми маємо справу з великим центром поселень, з певною агломерацією, яка мусила відігравати величезну роль як ретранслятор культури зі Сходу, навіть з грецького світу, до Центральної Європи”, – стверджують археологи.

Одним з доказів цього впливу є знайдена на території валів кераміка, вигончарена на колі – перша така знахідка в цьому реґіоні.