Активісти повідомили “Фіртку”, що вчора вони зверталися до голови ОДА та висловили своє занепокоєння несподіваними роботами по укладанню тротуарної  бруківки в тому місці, де за зміненим ескізним проектом повинна була проходити велодоріжка. Велоактивісти вимагали врахувати їх потреби та дотримуватися домовленостей, проте, активсти велоспільноти стверджують, що “вранці роботи тільки посилились”, вони вимагають терміново припинити прокладку тротуару і виконати обіцянку щодо велодоріжки, в іншому випадку обіцяють перекрити дорогу і заблокувати офіційне відкриття вулиці.

 

За інформацією “Фіртки” кілька тижнів тому був розроблений ескізний проект щодо облаштування велодоріжки, яка повинна була проходити від мроста на вул. Галицькій до вулиці Камелюка поряд з дамбою, а від Кармелюка до кільця вул. Мазепи – по протилежній стороні.

 

Проте, порушуючи домовленості, фірма-генпідрядик “ТрейдЗахідбуд” ненсподівано почав прокладання бруківки таким чином, що місця на велодоріжку практично не залишається. За словами велосипедистів, про проблему були повідомлені як керівники міста, так і області. Всі погодилися, що прокладання тротуару за старим проектом не має сенсу.

 

Вчора “Фіртці” ситуацію прокоментував і представник фірми субпідрядника ПБС, яка виконує ремонт дорожнього покриття: «Після того, як активісти велоспільноти звернулися до влади та народного депутата О. Шевченка, в проект ремонту вулиці Набережної були внесені зміни. Зокрема був виготовлений ескізний проект, згідно якого вело доріжки з двома полосами руху велосипедів, по 1,5 метрів кожна планувалося обладнати поряд з дамбою – від моста через Бистрицю до вулиці Кармелюка. Далі – від Кармелюка до кільця на Мазепи вело доріжка повинна проходити вже на протилежній стороні дороги. Генпідрядник, фірма «ТрейдЗахідБуд», згідно з цими змінами повинен був прокласти з бруківки тротуар шириною 4,5 метри від моста на Галицькій до вул. Кармелюка. А далі – від Кармелюка до Мазепи тротуар повинен бути вже шириною 1,5 метри, з тим, щоб поряд помістити дві асфальтні полоси зустрічного руху велосипедів. Все було всім зрозуміло. Чому генпідрядник порушив домовленості і почав «гнати об’єми», – можемо лише здогадуватися».

 

За словами дорожників, у випадку прокладання такого тротуару з бруківки шириною 4 метри, місця для прокладання велодоріжок фірмі ПБС не залишиться. Генпідрядник нібито пропонує прокладати велодоріжки з боків від тротуару, проте на фото видно, що така ідея є доволі сумнівною.

 

Що сталося вчора-позавчора – ніхто пояснити не може. Активісти велоспільноти припускають, що “хтось в ОДА пообіцяв ТрейдЗахідБуду закрити акти по цій дурній роботі і оплатити роботу до кінця року (якщо вони встигнуть зробити) – от вони і погнали по старому проекту. Влада на всіх рівнях знає про проблему… Всі кажуть, що ця робота не має сенсу.. Але це все на зовні, а які в кого домовленості кулуарні – не відомо… Це в ОДА…  ТрейдЗахідбуд не повнен був робити там нічого в цьому році. А в наступному на ділянці від Кармелюка до кільця на Мазепи мав бути тротуар 1,5 метрів і велодоріжка 3 метри (2х1,5 – дві полоси зустрічного руху)”.