юрій андрухович

Александр Качоровський, перший лауреат цієї премії, при цьому зазначив:

“Якось я навіть назвав його “вартовий Українець”, бажаючи підкреслити важливість ролі, яку він відіграє не лише як видатний художник слова, але і як речник української незалежності. Однак це визначення вже не актуальне, бо Андрухович виховав – також і в дослівному сенсі цього слова, про що свідчать літературні успіхи його доньки Софії, – ціле покоління наступників: талановитих прозаїків, поетів, публіцистів і редакторів. Тому є митцем і реалізованою особистістю. Може дивитися в минуле з гордістю, а в майбутнє – з надією”, – передає Збруч.

Довідково: Щорічна премія Вацлава Буріана (1959—2014) була заснована 2016 року в пам’ять про видатного чеського журналіста, перекладача та поета з Оломоуця.

Премію вручають у двох категоріях: за поезію (у фіналі кожного року змагаються чотири поети, що пишуть чеською, словацькою, польською та німецькою мовою, і на конкурсі під час фестивалю журі визначає переможця) та за культурний внесок в центральноєвропейський діалог.

Минулого року премію за культурний внесок в центральноєвропейський діалог отримав видатний польський богеміст, перекладач, дисидент та журналіст «Ґазети Виборчої» Анджей Ягодзінський.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!