Автори петиції просили міську владу заборонити мандрівним циркам виступати на території міста. Про це пишуть Версії з посиланням на Курс.

“Тварини, яких прийнято називати артистами, насправді проводять життя, мов заручники або раби. Левам, слонам і тиграм доводиться виконувати не притаманні їхній дикій природі рухи. А умови, в яких тварини існують у цирках, гірші, ніж у будь-якій в’язниці. Обмежені в пересуванні тварини зазнають там жахливих страждань, а коли виходять на арену – неймовірного стресу”, – йдеться у тексті петиції.

Перший заступник міського голови Микола Вітенко радить авторам петиції звертатися до органів Державної екологічної інспекції України в Івано-Франківській області.

“Саме працівники такої структури, в межах визначених законом повноважень, повинні фіксувати факти порушення утримання диких тварин у неволі та повідомляти про виявлені порушення центральний орган виконавчої влади у галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу для реагування та вжиття відповідних дій”, – пише Вітенко.

Відтак зазначає, що правової основи для прийняття рішення про заборону використання у цирках диких тварин в органів місцевого самоврядування поки що немає.

“Принагідно хочемо Вас повідомити, що з урахуванням викладеного органи місцевого самоврядування поділяють та підтримують Вашу стурбованість питанням жорстокого поводження з тваринами в цирковій індустрії. Щиро поділяючи Вашу турботу, розуміючи всю важливість та актуальність питання, викладеного у Вашій петиції, з метою його належного та правильного вирішення виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням всебічно, комплексно та ґрунтовно проаналізувати та опрацювати порушене в петиції питання щодо створення належного механізму захисту використання тварин в розважальній індустрії”, – підкреслює Микола Вітенко.