Про це він розповів в Івано-Франківську на спільній прес-конференції із кандидатом-мажоритарником від Блоку Петра Порошенка Олександром Шевченком.

 

Втім, для початку політик окреслив проблеми, які стоять перед країною.

 

В першу чергу – це платіжний дисбаланс.

 

“Мова йде про величезний дисбаланс, який переживає країна. В першу чергу, – платіжний, який прорвало через девальвацію національної валюти. Це явище, яке складалоя протягом останніх 5 років. Воно пов’язано з тим, що експорт за останні роки був значно меншим, ніж імпорт і країна обтяжена боргами… Десять років Україна мала від’ємне сальдо у торгівлі. За останніх півроку ми маємо вперше, у порівнянні з минулим роком, позитивну динаміку  – експорт перевищив імпорт. Також зріс імпорт у країни ЄС – це своєрідна реакція на зону вільної торгівлі, яка діє вже з травня. Ми зовбов’язані використати можливість прориву на європейські ринки, які ми отримали”, – наголосив Пинзеник.

 

Інша проблема, за словами політика, бюджет: “Ситуація не покращується, а війна різко ускладнила ситуацію, за рахунок спаду економіки. Потрібно дати відповіді на проблеми армії і відбудовувати інфраструктуру. І зараз ми не маємо цивілізованих способів закрити цю проблему. Їх не існує. Тому що ми не можемо позичити гроші. МВФ з’являється тільки тоді, коли більше ніхто вже позичає грошей”

 

Однак, прогноз від фінансиста все-таки оптимістичний – нове керівництво держави заручилося гарантіями США, а також маємо зобов’язання перед ЄС щодо виконання угоди про Асоціацію, а вже з наступного року є можливість функціонування безвізового режиму з ЄС.

 

Також, Пинзеник переконаний, що позитиву додають і громадяни, адже нині суспільство, як ніколи раніше, налаштоване на зміни – не поверхові, а кардинальні, і вимагатиме зміни правил гри.

 

Саме ці умови повинні дати можливість прориву. Рецепт самого прориву – команда фахівців-однодумців і чіткий план дій.

 

“Ми маємо феноменальні шанси для прориву, які треба використати. Потрібно сформувати команду, яка буде об’єднана не тільки потраплянням у парламент, але й спільними цілями – сформувати коаліцію і під певну програму дій сформувати уряд. Команда, до якої я належу здатна це зробити”, – запевнив політик.

 

Також Пинзеник додав, що у новому парламенті повинні бути командні гравці – об’єднані ідеєю змін у країні, які будуть фахівцями, здатними донести свою позицію і відстоювати її.

 

“Ми йдемо єдиним блоком. Нам треба шукати спільників. Я не думаю, що закрито дорогу до перемовин про коаліцію після виборів. Сьогодні потрібно думати про країну”, – резюмував політик.

 

У свою чергу Олександр Шевечнко зазначив, що обрав команду Президента для того, щоб не просто декларувати наміри, а здійснювати реформи.

 

“Переконаний, що завдяки командній, спільній роботі, ми однозначно швидко досягнемо змін. Я обрав команду  Блоку Петра Порошенка, яку, фактично, українці підтримали в травні більшістю голосів. В травні і мене обрали депутатом. Ми не просто декларуємо, що ми команда, а ми готові спільно працювати. А свою можливість працювати спільно і для громади я показав у парламенті”, – наголосив Шевченко.