Як повідомляє прес-служба суду, про свій страшний діагноз чоловік дізнався тільки тоді, коли сім’я чекала дитину. Молоде подружжя вирішило разом здати усі необхідні аналізи і було шоковане страшним діагнозом – обидвоє отримали ВІЛ-позитивний результат, пишуть Версії.

Втім, лікарі запевнили, що за умови чіткого дотримання усіх вказівок і належної терапії дитина народиться здоровою. Так і сталося – у 2009 році народилася здорова дівчинка Софійка. Подружжя жило у квартирі в Івано-Франківську, виховували і тішились донечкою.

Влітку 2014 року, коли жінка перебувала на стаціонарному лікуванні, про діагноз доньки дізналася її мати.

Судова тяганина почалася після смерті дружини іванофранківця. Теща вирішила відсторонити батька від виховання дівчинки, звинувативши його в причетності до смерті своєї дочки. Крім цього, бабуся вважала, що чоловік заразить внучку СНІДом. Жінка унеможливила спілкування зятя з внучкою, уклала угоду з адвокатом, щоб позбавити його батьківських прав. Але Івано-Франківський міський суд відмовив у задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав ВІЛ-інфікованого іванофранківця.

Після цих подій чоловік звернувся до Коломийського міськрайонного суду з позовом до тещі про відібрання дитини, а вона в свою чергу подала зустрічний про визначення місця проживання малолітньої дитини з нею, оскільки зять є ВІЛ-інфікованим, наркозалежним та таким, що притягувався до кримінальної відповідальності.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін та їх представників, взявши до уваги покази свідків, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що первісний позов чоловіка підлягає задоволенню, а в задоволенні зустрічного позову тещі слід відмовити. Тому малолітню Софію, 15 липня 2009 року народження, вирішено відібрати у бабусі.

“Головне в цій справі не результати рішення, а щастя маленької Софійки”, – йдеться в релізі суду.

Наразі рішення суду ще може бути оскаржене в апеляційному порядку в 10-денний термін.