Міністерство інфраструктури пропонує збільшити штрафи за руйнування доріг для водіїв до 1,36-2,125 тис гривень, перевізників – до 17 тис гривень.

Про це повідомив голова Укравтодору Євген Прусенко на брифінгу в середу, 19 червня, передає “Інтерфакс-Україна“.

За його словами, норми про збільшення відповідальності у вигляді штрафних санкцій містяться в розробленому міністерством законопроекті, який був представлений на розгляд уряду 19 червня.

“Зокрема, пропонується збільшити штрафні санкції за перевищення ваги транспортного засобу і наблизити їх до тих штрафних санкцій, які діють сьогодні в Бєларусі і сусідній Польщі”, – сказав він.

За словами глави Укравтодору, в даний час в країні діють штрафи для водіїв у діапазоні 510-680 гривень, для перевізників – 1,360-1,7 тис гривень, тоді як за аналогічні порушення штрафні санкції в Бєларусі сягають (в гривнях) 1,9 тис гривень і 4,7 тис гривень, у Польщі – 2,28 тис гривень і 5,623 тис гривень відповідно.

При цьому найбільші штрафні санкції застосовуються і в Росії – 62,5 тис руб для водіїв і 125 тис руб – для перевізників.

За словами очільника Укравтодору, на дорогах України залишається 5,2 млн кв км ям, в процесі ремонту усунуто 4,2 млн кв км ям, залишилося 1 млн кв км на дорогах державного значення.

Він висловив надію, що всі ремонтні роботи буде завершено до кінця червня.

Раніше повідомлялося, що Укравтодор наполягатиме на якнайшвидшому впровадженні безконтактних автоматизованих систем зважування вантажного автотранспорту.