Вищий спеціалізований суд поставновив відновити справу щодо Руслана Коцаби, якого обвинувачували у держаній зраді і перешкоджанні діяльності Збройних Сил України. Про це пишуть Версії з посиланням на Курс.

Наразі Руслан Коцаба перебуває на свободі. Наступне слухання у його справі призначено на 6 червня.

Нагадаємо, Івано-Франківський міський суд більш як рік розглядав справу Руслана Коцаби, обвинуваченого за ч. 1 ст. 111 ККУ (державна зрада) та ч. 1 ст. 114 ККУ (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань).

Сторона обвинувачення вимагала покарання для Коцаби у вигляді 13 років ув’язнення з конфіскацією майна. Захисники Руслана Коцаби заперечували провину підсудного і вимагали виправдального вироку.

Івано-Франківський міський суд зняв з Коцаби обвинувачення в державній зраді за ч. 1 ст. 111. Однак визнав винним за ч. 1 ст. 114 у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та засудив його до трьох з половиною років позбавлення волі.

Пізніше Апеляційний суд Івано-Франківської області скасував обвинувальний вирок Івано-Франківського міського суду і блогера випустили на свободу.