news-image: Віце-спікер Руслан Кошулинський: В країні потрібно вводити воєнний стан

Про це політик повідомив під час брифінгу для журналістів на патріотичній акції «Яворина-2014».

«Ми сьогодні можемо говорити про бажання багатьох депутатів звернутись з вимогою до Президента щодо введення воєнного стану.  Адже, якщо ви йдете лікувати серце, то звертаєтесь не до будь-якого лікаря, а саме до кардіохірурга. Сьогодні проти українців танки, БТР, ПЗРК, міномети і навіть «БУК». Тобто, важко техніка. Міліціонерів навчали ловити грабіжників, хуліганів тощо. Служба Безпеки навчалась лапати шпигунів, максимум терористів. Але проти армії має воювати армія. А те, що на сході російські збройні сили говорить хоча б те,  яку зброю вони застосовують. Для того, щоб вміти стріляти з такої зброї, яку мають терористи треба мінімум рік навчатись. Тобто, це мусять бути підготовлені фахівці. Тому, якщо врахувати тільки цей фактор, то вже можемо говорити , що сьогодні проти України воюють  російські збройні сили. Тому треба негайно  вводити воєнний стан», – наголосив Руслан Кошулинський.

За словами політика, це допоможе військовим запроваджувати у зоні бойових дій комендантську годину та використовувати відповідну військову техніку.

«І це зараз гуртує багатьох депутатів у ВР. Щоб звертатись до Президента з проханням вести воєнний стан. Адже його можна ввести Указом Президента, а парламент за 48 годин має підтвердити чи не підтвердити цей Указ. Загалом, у ВР велика кількість законопроектів, якими можна допомогти військовим, вони повністю адаптовані і очікують  на рішення Головнокомандуючого. Та їх має виконувати армія, а не СБУ. Тому потрібний воєнний стан», – зауважив віце-спікер ВР.

На думку Руслана Кошулинського, якщо Президент введе воєнний стан, то Верховній раді вистачить голосів, щоб підтримати його. А не голосуватимуть хіба що комуністи та регіонали.