Щороку перед опалювальним сезоном ЗМІ активно піднімають тему ймовірності віялових відключень електроенергії. Проте, такої загрози в цьому році для України немає. У цьому переконує Міністр енергетики Ігор Насалик, – пишуть Версії з посиланням на Укрінформ.

“У нас тема віялових відключень і “блекауту” (англ. Blackout – аварія в енергосистемі) активно піднімалася в минулому році в травні. Ще пробували це робити в січні, коли була повна блокада вугілля антрацитної групи з ОРДЛО. Як ви бачите, ніяких віялових відключень і “блекауту” немає. Більш того, ми пройшли липень, серпень, вересень – найскладніший період, оскільки, згідно з планом ремонтних робіт, ми працювали всього-на-всього на десяти атомних блоках. Зате зараз зовсім інша ситуація. У нас вже введений в дію 4-й “запорізький” блок. Протягом місяця ще чотири атомні блоки входять в загальну роботу, а чотири блоки – це 4 тис. МВт. Я не бачу ніяких передумов для того, щоб в Україні були віялові відключення або “блекауту”. Навпаки, ми маємо можливості для експорту електроенергії, а не тільки для забезпечення внутрішніх потреб населення і промисловості. Тому це не актуально”, – відзначив високопосадовець.

Навіть, якщо зима в цьому році буде аномально холодною, перебоїв з постачанням електроенергії не буде, – відзначає політик.

“Нехай навіть мінус 40. На сьогодні абсолютно ніякі кліматичні умови не можуть вплинути на процес постачання електроенергії та енергоносіїв населенню і промисловості”, – додав Ігор Насалик.