news-image: Командир Нацгвардії, іванофранківець Андрій Тірон розповів як звільняли Слов’янськ
 Кореспонденту «Бліц-Інфо» вдалось поспілкуватись із Андрієм під час його короткочасного перебування у Івано-Франківську. Він народився та все дитинство та юність проживав в Івано-Франківську. У 2005 році, після повернення з армії, вирушив на контрактну службу до Іраку. Впродовж 9 місяців Андрій пробував справжню війну, але ще не за нашу країну. Останні три роки проживав у Києві і працював у військовому госпіталі лікарем-хірургом. А коли розпочався Майдан, він був одним із найактивніших майданівців.

Тепер – один із визволителів Слов’янська від терористів. За словами Андрія, Україна скоро визволиться від терористів, це просто питання часу.

«Наш батальйон на Сході відбув 34 дні (від 28 травня до 1 липня). За цей час ми звільнили Слов’янськ і через три тижні я із батальйоном знову відправлюсь відстоювати територіальну цілісність нашої держави. Така моя робота», – усміхаючись запевнив Андрій Тірон.

На думку Андрія, кожен чоловік повинен усвідомлювати, що він зобов’язаний взяти участь у визволенні України від бойовиків. Перш за все, перед самим собою і перед народом.

«Є факти втечі двох  прикарпатців із зони АТО. Це ганьба! І ці жінки, що зараз кричать за демобілізацію не усвідомлюють, що ганьблять своїх же синів. Це великий сором з якого ми там сміємось. Зараз ми боремось за честь України і це треба розуміти», – наголошує Андрій.

У батальйоні Тірона всі хлопці поїхали в зону АТО за власним бажанням. І якщо не вистачало каски, ніхто не комплексував, а сміло йшов на передову. Хлопець вважає, що теперішні ЗМІ перекручують інформацію і тому багато хто із хлопців, переховується від мобілізації, але є й такі, що в зоні АТО із «білим білетом». За словами Андрія, він на власні очі бачив як семеро бійців загинуло, ще близько сорока поранені. Але зараз не час, щоб боятися.

«Не можна сидіти і чекати, що за тебе хтось відстоїть країну, а ти лиш із банкомату зніматимеш зарплату. Це в більшості стосується наших чиновників.Через Майдан українці змінили владу, яка зараз повинна підняти країну з колін. Потрібно, щоб за “кермо” сіли нові та повні сил люди. І теперішній Президент – це вибір Майдану і Порошенко змушений доказати, що він гідний вибір українського народу”, – вважає нацвардієць.

Але владу потрібно поміняти скрізь, у кожному місті. На думку Андрія, у Івано-Франківську він знає тільку одну таку людину, котра може багато чого зробити для іванофранківців.

“З усіх кого я знаю у Івано-Франківську – це Василь Попович. Мій хороший товариш, який не тільки активно допомагав майданівцям, а й зараз надзвичайно підтримує усіх військовослужбовців, побільше б таких правдивих людей при владі”, – розповідає Андрій.

Тірон каже, що б з радістю повернувся у рідне місто, якщо б в Івано-Франківську запрацював військовий госпіталь. Але зараз про це можна тільки мріяти. Хоча вважає, що після встановлення миру в Україні, влада змушена обернутись обличчям до свого війська. Потурбуватись про гідну заробітну плату та умови для існування. Адже, до цього періоду, говорити про те, що військові могли забезпечити собі гідний рівень життя в Україні не можна. Бо якшо не годувати власну армію, то будеш годувати чужу.

 

3

1

2