Це була не звичайна туристична мандрівка, а проща до чудотворної ікони Божої Матері «Ізбавительниці».

За легендою Манявська ікона Божої Матері була написана на Афоні 1788 році та передана 2003 року до Манявської обителі архимандритом Філагрієм Камінським на веління  Пречистої Діви Марії, що  з’явилася йому уві сні та звеліла передати ікону до Українського Афону. З того часу ікона Божої Матері незмінно перебуває у Манявському Хресто-Возвдиженському чоловічому монастирі, а тисячі паломників відвідують місце, що вважають святим. Тут звертаються до Небесної Цариці з благанням про зцілення, та з надією знайти відповіді на важкі питання, які годі розв’язати розумом, але цілком можливо – духом, у глибокій вірі.

Військові паломники з Львівщини молитовно вшанували чудотворну ікону Божої Матері, яка знаходиться над Царськими Вратами Соборного храму обителі та принесли свої молитви за своїх рідних, за Вітчизну, за всю  українську землю та галицький край. Почесних гостей ознайомили із історією будівництва храму та його дивовижними місцями. Серед таких Блаженний камінь, біля якого і був заснований монастир. Саме сюди свого часу князь Данило Галицький приходив за Благословенням.

Одним з цікавіших моментів мандрівки стало відвідування Манявського водопаду,  до якого добиралися в екстремальних умовах на вантажівках. Особлива атмосфера місця та краса дивовижного карпатського краю викликала у мандрівників безліч позитивних емоцій. За організацію поїздки військові дякують отцям Роману Мануляку та військовому капелану однієї з військових частин Мар᾿яну Сенику.

Юрій Давидов. Фото автора

Прес-центр Повітряного командування “Захід”