mobilizatsija

Про це сьогодні під час брифінгу повідомив головний військовий комісар Івано-Франківська Ігор Сорокопуд.

За його словами, повістки, які з суботи почали розносити військовозобов’заним, вручаються для того, щоб уточнити інформацію про них: їхнє місце перебування і сімейний стан. Також чоловіків викликають для проходження медичного опитування.

«Повістки, вручені військовими комісаріатами через сільські ради, виконавчі комітети міських рад, є для того, щоб ми встановили реальний стан та реальну кількість віськовозобов’язаних, які на даний час перебувають в нас на обліку, – наголосив Ігор Сорокопуд. – Під час цих заходів проводиться медичне опитування».

Після з’ясування всіх питань чоловіки повертаються додому і працюють у звичному режимі, запевнив військовий комісар. У подальшому їх викликатимуть лише за необхідності, до прикладу, для доукомплектації окремих військових частин. Наразі цього потребують механізовані підрозділи та формування високомобільних десантних військ.

З тими, хто уникає виклику, військові обіцяють проводити роз’яснювальні роботи.

За словами керівника обласної медичної військової комісії Миколи Бондарчука, медичне опитування вже пройшло 2,5 тисячі прикарпатців, 340 людей визнали непридатними для служби.