Учасник АТО, військовослужбовець івано-франківської в/ч 1241 Андрій Демиденков опинився в неприємній ситуації з кредитом у Приватбанку. Мова йде про херсонця, який ще у серпні 2014 року пішов добровольцем у наш 4-й батальйон і з того часу його кредит мав бути заморожений. Втім 4 листопада 2015 він отримав смс-повідомлення від Приватбанку, що немає підтвердження, про те він є військовослужбовцем, тому його кредит переведений на стандартні умови, – пише Галицький кореспондент.

Після отримання смс-повідомлення  він пішов у відділення за місцем проживання в м. Херсон із усіма документами, але працівники банку нічого не пояснили…

Зауважимо, що Андрій тричі був у зоні АТО і зараз мав бути там, однак внаслідок травм отриманих 6 вересня, після обвалу сходового майданчика резервного входу в приміщення їдальні території навчально-тренувального центру Національної гвардії України «Лисець», він ще проходить курс лікування та реабілітації в Івано-Франківську. Боєць тоді отримав травми голови, руки та коліна. А вже у четвер він вирушить на лікування у Ворохту.

Як розповів «Галицькому кореспонденту» Андрій Демиденков, ще у 2013 році його дружина взяла у кредит у Приватбанку 6000 гривень. А він про цей випадок дізнався аж тоді, коли до нього зателефонували з банку і запитали, чому він його не сплачує. З того часу Андрій регулярно сплачував борг. А у серпні 2014 року він пішов добровольцем у 4-й батальйон. І коли виробляв зарплатну картку, то одразу ж подав у банк довідку, що є військослужбовцем.

«Коли я був в АТО, то з мене зняли гроші за кредит з бойових нарахувань. Я коли приїхав, то пішов в банк і подав довідку. Вони сказали добре, відзначили, що я військовослужбовець і  з жовтня 2014 року кредит заморозили і перестали стягувати гроші. Весь час у мене не стягували гроші, а зараз знову почали стягувати, бо прислали смс, що не можуть довести, що я військовослужбовець», – продовжує боєць.

Смс-повідомлення від Приватбанку застало Андрія зненацька 4 листопада о 11.02 годині у Херсоні. Наводимо текст повідомлення: «Андрей Иванович, мы не смогли подтвердить что вы военнослужащий, ваши кредити переведены на стандартные условия. Спасибо за вашу службу».

Бійця найбільше обурює останнє речення. Він не розуміє, як вони не змогли довести, що він є військовослужбовцем і водночас дякують йому за службу: «Це мене взагалі вбило. Руки  би поламав тому, хто це писав. Це парадокс якийсь».

Після отримання смс Андрій Демиденков пішов у Херсонське центральне відділення Приватбанку, щоб довести, що є військовослужбовцем. «Я показав їм і атошні документи,  посвідчення бойових дій і кажу: «Можете зв’язатись з військовою частиною, я вам дам номера телефонів, вони підтвердять. Як це ви не змогли доказати? Ви хоч намагались? А вони відповідають: це вам треба, тому розбирайтесь самі».

У банку повідомили, які довідки потрібні, для доведення того, що він військовослужбовець. Він подав. Далі у банку сказали, що треба його військового квитка… Крім цього, боєць АТО стверджує, що цього місця банк зняв з нього 50% зарплати за сплату кредиту. А це надто багато.

«Нам залишалося ще десь сплатити 1200 гривень. А в мене вже загалом зняли приблизно 2500 гривень. Попри те, що згідно з законом кредити учасникам АТО заморожують. І поки служу, я не мав нічого платити», – з жалем розповідає Андрій.