vab

Згідно статті 3 цього законопроекту держава зобов`язується придбати акції банків за облігації. Тобто, держава повинна повернути ці кошти через певний період.

В законопроекті йдеться:

«2. Держава бере участь у капіталізації банку шляхом:

— придбання акцій при їх додатковому розміщенні в обмін на державні облігації України;

— надання позики у вигляді державних облігацій України на умовах субординованого боргу під забезпечення, надане учасниками банку».

Щодо цього законопроекту, вкладники VAB Банку, який належить прикарпатському бізнесмену Олегу Бахматюку, написали офіційне звернення до депутатів з тим, щоб переглянути деякі статті документу та висловили незгоду щодо переведення акцій банку в облігації:

«В той же час ми виступаємо категорично проти будь-яких спроб конвертації вкладів в облігації: це грубим чином порушить права вкладників-фізичних осіб, які на підставі статті 52 Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» знаходяться в 4-ій черзі кредиторів, а в результаті видачі їм облігацій, замість їхніх вкладів, вони опиняться в 7-ій черзі кредиторів — ми впевнені, що це шахрайство» — пишуть вкладники банку.

“Доповнити Проект Закону «Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків» №1654 від 22.12.2014 року «Прикінцеві положення.п.10. Дія цього Закону поширюється на неплатоспроможні банки, які були в групі II (великі) за класифікацією Національного банку України на дату оголошення їх неплатоспроможними протягом 2014 року (в тому числі ті, яким Фонд гарантування вкладів фізичних осіб оголосив ліквідацію з відшкодуванням гарантованих сум). Для цілей цього Закону вважати, що такий банк відповідає критеріям та умовам для капіталізації банку державою якщо частка його депозитів фізичних осіб перевищувала 1% від загальної суми депозитів фізичних осіб в банківській системі України станом на 1 січня 2014 року. Це частково вирішить проблему, що склалася навколо ПАТ « Всеукраїнський акціонерний банк» (VAB банк)» — йдеться у зверненні.