news-image: Наступного року в Івано-Франківську планують збільшити кількість відремонтованих доріг
  А щоб не розчаровувати автомобілістів і пішоходів та виправдати їхні сподівання, наступного року, за підтримки бюджетної комісії міської ради та належного фінансування, комунальники планують збільшити обсяги ремонтів доріг, тротуарів, прибудинкових територій і міжквартальних проїздів, завершити ремонт вулиць внутрішньої об’їзної дороги та розпочати роботи зі сполучення Південного і Північного бульварів.

Через складну ситуацію в державі, неоголошену війну та перебої з фінансуванням цьогорічний план ремонту доріг у Івано-Франківську опинився перед загрозою зриву. Влітку фінансування ремонтів доріг практично не здійснювалося і налагодилося лише восени. Лише погожі осінні дні дали змогу шляховикам надолужити згаяний час і до зими виконати більшість із запланованого. Із 26 об’єктів капремонтів доріг практично завершити роботи вдалося на 11. 13 вулиць, на яких  роботи розпочали, стануть перехідними об’єктами на 2015 рік. З них на шести об’єктах уже влаштовано нижній шар покриття. Практично не взялись цього року лише до продовження ремонту вулиці Галицької. Та й то суто умовно, бо ще торік там поміняли бордюри, тож можна вважати, що роботи почалися й там.

Підсумувати зроблене і поділитися планами щодо ремонтів доріг у 2015 році ми попросили директора департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайла Смушака. Звичайно, коли немає затвердженого міського бюджету на 2015 рік, говорити про конкретні плани ремонту доріг у наступному році важко. Але принаймні він розповів, які вулиці комунальники пропонуватимуть включити у титульний список капремонтів і про стратегічне бачення вдосконалення технології ремонтних робіт та подальшого розвитку дорожньої інфраструктури.

«Більшість із запланованого у 2014 році ми виконали. Практично ми уже навчилися укладати асфальт на дорогах за одну ніч. Але в ідеалі це мало б виглядати так: дорожня фреза знімає старий асфальт, за нею асфальтоукладач укладає новий, потім розміточна машина наносить дорожню розмітку, а бригади робітників монтують нові дорожні знаки і перильні огородження. І рано чи пізно ми до цього дійдемо», – наголосив М. Смушак.

Чи зможуть підрядники забезпечити ремонт доріг за такою технологічною схемою уже наступного року, відверто кажучи, беруть сумніви. Натомість зрозуміло, що у 2015 році вони завершуватимуть роботи на перехідних об’єктах. Найперше це стосується стратегічно важливої для міста внутрішньої об’їзної дороги – вулиць Сагайдачного, Деповської, О.Кисілевської, Кардинала Йосипа Сліпого та Угорницької. Також наступного року планують відремонтувати й іншу частину цієї об’їзної – вулиці Микитинецьку, Ребета та Хриплинську. Дороблятимуть вулиці Дудаєва, Промислову, Манюха та Мазепи.

«У нас є проект на ремонт вул. Мазепи на ділянці від вул. Гординського до Червоного Хреста. Але ми пропонуватимемо відремонтувати її майже повністю – від вул. Січових стрільців до Крихівецького кільця, за винятком відремонтованої у 2012 році ділянки біля фізкультурного коледжу. Річ у тім, що це магістральна вулиця, яка перебуває у незадовільному стані, і на ямкові та поточні ремонти якої ми щороку витрачаємо по 250 тисяч гривень», – пояснює М.Смушак. Він також додав, що є необхідність капітально відремонтувати й магістральні вулиці Чорновола, Коновальця, Незалежності та Тисменицьку.

На продовження робіт у наступному році чекатимуть й вулиці Гарбарська, Хіміків та Целевича. Є проекти капремонтів вулиць Рєпіна, Марійки Підгірянки, Галицької та Тичини. «Також ми пропонуватимемо передбачити у бюджеті наступного року кошти на з’єднання Південного і Північного бульварів в комплексі з капремонтами вулиць Тичини і Бельведерської, – каже М.Смушак. –  А у зв’язку з завершенням ремонту Набережної для налагодження зручної транспортної розв’язки  постає необхідність ремонту прилеглих вулиць Кармелюка, Ленкавського та Левицького». Крім цього, департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку, за словами його керівника, пропонуватиме передбачити у бюджеті кошти на капремонти вулиць Сухомлинського, Горбачевського, 24-Серпня та Шпитальної.

Однак все залежатиме від фінансових можливостей і передбачених у міському бюджеті сум видатків на ті чи інші потреби, а не від пропозицій і «апетитів» головних розпорядників коштів. За словами міського голови Віктора Анушкевичуса, до бюджету розвитку вони вже подали запитів на понад 400 мільйонів, а сам бюджет розвитку на наступний рік попередньо планується у сумі ста мільйонів.