з 1 січня 2014 року припинять свою дію посвідчення водія, які видані на бланку радянського зразка. Зараз в ДАІ заміняють старі посвідчення на нові, міжнародного зразка.

Водійські права радянського зразка

Радянські водійські права в державі відміняє Закон України «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її соціальний статус» (№5492-VI). Нагадаємо, він набрав чинності ще 6 грудня 2012 року.

Водійські права українського зразка, які прийшли на зміну радянським, теж уже не зовсім актуальні. В них вказані застаріла таблиця водійських категорій. Водночас, з ними також можна виїжджати за кордон, якщо є відмітка про термін дії


«Для заміни водійського посвідчення треба мати паспорт, фотокартку 3х4 см, медичну довідку, посвідчення старого зразка, екзаменаційну картку водія (якщо вона збереглася) та сплатити вартість бланкової спецпродукції — 198 грн., — каже Василь Василик, інспектор з контролю реєстраційно-екзаменаційної роботи УДАІ в Івано-Франківській області. — Якщо екзаменаційна картка не збереглася, працівники ВРЕР мають самостійно оперативно перевірити ідентичність посвідчення водія та виданих категорій. Також для заміни посвідчення водія не потрібно здавати ніяких іспитів».

Радянські права сьогодні заміняють на пластикові посвідчення міжнародного зразка. Тут вже зазначають термін дії, 50 років, а на звороті є таблиця категорій за міжнародною класифікацією

Сьогодні на Прикарпатті діють п’ять відділів реєстраційно-екзаменаційної роботи (ВРЕР), в Івано-Франківську, Коломиї, Калуші, Надвірній та Косові. Як кажуть в ДАІ, ці відділи діють за принципом єдиного вікна, тож процедура заміни посвідчення не займає багато часу. Винятком можуть бути дні великого напливу бажаючих здати старі радянські права, тоді водії можуть стикнутися із чергами. До прикладу, зараз в Івано-Франківську за день можуть заміняти близько 100 таких посвідчень.

У Державтоінспекції наголошують, що після 1 січня 2014 року керування автомобілем з посвідченням радянського зразка, які вже втратять чинність, стане рівносильним їзді без водійських прав. За статтею 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за це накладають штраф 510-595 грн.